Trotec PAC3500S

4.8
(5)

Trotec PAC 3500 S - sprawdzona technologia w rozsądnej cenie

Trotec PAC 3500 S to wielofunkcyjny klimatyzator przenośny typu 3w1. Urządzenie zajmuje szóstą pozycję, otrzymując notę 7/10. Sprzęt Urządzenie pochodzi od uznanego producenta rozwiązań chłodzących i wentylacyjnych. Moc chłodnicza 3,5 kW umożliwia stosowanie urządzenia na 42 m2. Sprzęt posiada przy tym niezły przepływ powietrza i wydajny osuszacz. Nie bez znaczenia  jest też obecnie trwająca promocja producenta. Urządzenie z reguły  kosztuje ok. 2500 zł. Minusem jest brak funkcji ogrzewania i modułu wi-fi (dostępny opcjonalnie).

ranking klimatyzatorów

MIEJSCE 7

W RANKINGU
KLIMATYZATORÓW PRZENOŚNYCH

CENA:

2067 zł

ZALETY

WADY

Pierwsze wrażenia - design

Klimatyzator pokojowy Trotec PAC 3500 S posiada zgrabną, zwężającą się ku dołowi bryłę. Lśniący, biały lakier sprawdzi się w większości aranżacji. Górny panel urządzenia zawiera wszystkie klawisze funkcyjne. Cyfrowy wyświetlacz pokazuje aktualną temperaturę w pomieszczeniu.

Urządzenie jest przy tym stosunkowo niewielkie i bardzo lekkie. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu kółek transportowych, sprzęt przemieścimy bez problemu w inne miejsce. Rozwiązanie to jest dobre np. dla osób, które korzystają z klimatyzatorów przenośnych w określonej porze roku, a następnie chowają urządzenie.
 
Trotec PAC 3500 S waży jedynie 26 kg i posiada następujące wymiary:
 

Wysokość: 71,5 cm 
Szerokość: 41 cm 
Głębokość: 33,5 cm

Strona producenta Trotec PAC 3500S

Kluczowe parametry - Trotec PAC 3500 S

Chłodzenie

TAK

Ogrzewanie

NIE

Osuszanie

TAK

Wentylacja

TAK

Klimatyzator przenośny Trotec PAC 3500 S wyposażony jest w 3 główne tryby: chłodzenia, osuszania i wentylacji. Nie znajdziemy w nim natomiast opcji ogrzewania. Przy sporej mocy chłodniczej (3,5 kW) urządzenie pobiera automatycznie nieco więcej prądu (1,4 kW).

Ważnym elementem może być również funkcja osuszania. Dzięki temu klimatyzator pozwoli pozbyć się nadmiaru wilgoci z mieszkania, obecnego np. zimą. Gdy tylko zauważymy gromadzenie się kropli wody przy krawędziach okien, może być to oznaka problemu z wilgotnością. Wydajność trybu osuszania to 1,3 l/h, a więc 31 litrów na dobę.

Trotec PAC 3500 S posiada wysoką moc chłodniczą (3,5 kW). W założeniu ma to wystarczyć do ochłodzenia ok. 43 powierzchni. W praktyce polecamy jednak nieco mniejsze metraże (np. 25-35 ).

Nieco gorzej wypada przepływ powietrza, choć wynik 340 m³/h to wynik wciąż przyzwoity, pozwalający sprawnie klimatyzować nasze cztery kąty.

Wbudowany termostat ukazuje na wyświetlaczu obecną temperaturę pomieszczenia. Aby rozpocząć chłodzenie, wystarczy ustawić docelową wartość temp. powietrza w zakresie od 16 °C do 31 °C.

Parametry
TROTEC PAC 3500 S
Sugerowana powierzchnia
43 m²
Moc chłodnicza
3,5 kW
Moc grzewcza
brak
Przepływ powietrza
340 m³/h
Poziom dB
65

Minusem klimatyzatora przenośnego Trotec jest stosunkowo głośna praca przy najwyższych obrotach. 65 dB może dawać się we znaki domownikom. Ważne parametry klimatyzatorów przenośnych, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem opisaliśmy w artykule: „Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Sprawdź ofertę Trotec PAC 3500 S na Ceneo

Ceneo

Szczegóły techniczne klimatyzatora Trotec PAC 3500 S

Wyposażony w funkcję Swing, Trotec PAC 3500 S zapewnia równomierne rozprowadzenie strumienia powietrza w całym pomieszczeniu. Żaluzje oscylacyjne pracują w płaszczyźnie góra-dół oraz prawo-lewo.

Sterować nimi możemy za pośrednictwem górnego panelu sterowania z wyświetlaczem LCD, jak również pilota dołączanego w zestawie ze sprzetem. Oczywiście to nie koniec funkcji, które czekają na użytkowników.

Wśród najważniejszych wymienić należy choćby tryb automatyczny, autodiagnostykę czy automatyczny restart po przerwie prądu.

Jeżeli planujemy korzystać z klimatyzatora w trakcie naszej nieobecności w domu, przydatny okaże się timer, pozwalający ustawić godzinę wyłączenia się sprzętu.

Funkcja SWING
Tak
Pilot LCD
Tak
Panel sterowania LCD
Tak
Czynnik chłodniczy
R290
Wbudowany panel na skropliny
Tak
Liczba prędkości wentylatora
3
Wi-fi
Opcjonalnie

Klimatyzatory Trotec posiadają również tryb sleep, zwiększający stopniowo temperaturę otoczenia po osiągnięciu docelowej wartości. Rozwiązanie sprawdza się w nocy idealnie, chroniąc organizm przed wychłodzeniem. W standardzie nie uświadczymy natomiast wi-fi, które dostępne jest za dodatkową opłatą.

Podsumowanie - Czy warto kupić Trotec PAC 3500 S

Urządzenia niemieckiej firmy Trotec PAC 3500 S należą do czołówki rozwiązań wentylacyjno-klimatyzacyjnych. Nie inaczej jest w przypadku klimatyzatora Trotec PAC 3500 S. Urządzenie wyróżnia się wysoką mocą chłodniczą i bardzo dobrą wydajnością osuszania. Użytkownicy ceniący sobie wygodę obsługi mogą natomiast narzekać na brak wi-fi w standardzie (dostępne opcjonalnie). Minusem może być również brak funkcji ogrzewania (który pojawia się w innych urządzeniach w tej półce cenowej). Z drugiej strony wysoka jakość i precyzja wykonania zapewniają trwałość i bezproblemową eksploatację na lata. 

Nie jesteś pewien który klimatyzator wybrać? Sprawdź naszego bloga.

TOP 3 🏆 Ranking klimatyzatorów przenośnych

Spodobała Ci się recenzja? Oceń Nas 🙂

Średni wynik 4.8 / 5. Ilość głosów: 5

Jeszcze nikt nie ocenił tej recencji. Bądź pierwszy!

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Udostępnij!

Przykro nam, że nie spodobał Ci się nasz artykuł

Chcemy go poprawić

Powiedz nam, co powinniśmy zmienić?

Trotec PAC3500S

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przewiń na górę