Rotenso Zico

3
(2)

Rotenso Zico Z35W - Japońsko-chińska propozycja na każdą kieszeń

Model Zico Z35W to klimatyzator przenośny monoblok japońskiej firmy Rotenso. Sprzęt ten zajął 6 miejsce w naszym rankingu, zyskując ocenę 8/10. Na ostateczną ocenę wpływ miała przede wszystkim duża wydajność chłodzenia, jak i grzania (3,5 kW oraz 2,9 kW), jak i przepływ powietrza (420 m³/h). 

Duże znaczenie ma też wielofunkcyjny charakter klimatyzatora Rotenso. Urządzenie 4w1 oferuje nie tylko dobre parametry chłodzenia i ogrzewania, ale również osuszania i wentylacji. Jest to więc propozycja skierowana do osób szukających taniego i uniwersalnego klimatyzatora do ok. 40 m². Produkowany w chińskim oddziale firmy (Guangzhou) sprzęt można było nabyć za 1875 zł, obecnie model ten jest jednak niedostępny. Niska cena odbija się jednak na okrojonym zakresie funkcji – timer, autorestart, funkcja swing.

8/10

MIEJSCE 6

W RANKINGU
KLIMATYZATORÓW PRZENOŚNYCH

CENA:

2098 zł

ZALETY

WADY

Pierwsze wrażenia - design

Rotenso Zico Z35W posiada dość standardowy, choć elegancki design. Obudowa wykonana jest w kolorze białym z elementami jasnych szarości (np. obramowania ścianek oraz rura wyrzutowa). Pozłacane lamelki nie tylko uatrakcyjniają wygląd, ale również przeciwdziałają korozji.

Narożne zaokrąglenia dodają wdzięku i lekkiego charakteru, choć urządzenie nie należy do najlżejszych. Jego waga bowiem to 34 kg. Wymiary urządzenia prezentują się następująco:

Wysokość: 76 cm 
Szerokość: 46,7 cm 
Głębokość: 39,7 cm

W górnej części bocznych ścianek umieszczono dyskretnie uchwyty do przenoszenia sprzętu. Przemieszczanie ułatwić jednak mają głównie kółka transportowe

Strona producenta Rotenso Zico Z35W

Kluczowe parametry - Rotenso Zico Z35W

Chłodzenie

TAK

Ogrzewanie

TAK

Osuszanie

TAK

Wentylacja

TAK

Ogrzeje zimą, ochłodzi latem. Rotenso Zico Z35W to wielofunkcyjny klimatyzator przenośny typu 4w1. Urządzenie posiada moc chłodniczą na poziomie 3,5 kW i moc grzewczą 2,9 kW. Jak to działa?

Ogrzewanie odbywa się dzięki odwróceniu obiegu chłodniczego. Jednostka wewnętrzna staje się w tej sytuacji skraplaczem, a zewnętrzna parownikiem. W ten sposób klimatyzator może ogrzewać powierzchnie nawet przy ujemnych temperaturach (z reguły do -15 st. C.).

Sprzęt wykorzystywać można na powierzchniach do 43 m² max. W praktyce zalecamy jednak nieco mniejsze przestrzenie (do 35 m²).

Pobór prądu na poziomie 1,35 kW w trybie chłodzenia i 1,05 kW w trybie ogrzewania kwalifikuje sprzęt do klasy energetycznej A/A+. Współczynniki EER i COP dla opisywanego modelu wynoszą odpowiednio 2,6 oraz 2,8 W.

Parametry
Rotenso Zico Z35W
Sugerowana powierzchnia
43 m²
Moc chłodnicza
3,5 kW
Moc grzewcza
2,9 kW
Przepływ powietrza
420 m3/h
Poziom dB
51-63 dB
W klimatyzatorze tym znajdziemy też funkcję osuszania i cyrkulacji powietrza. Uwagę zwraca rónież duży przepływ powietrza. 420 m³/h pozwoli szybko uporać się z ciepłym powietrzem w pokojach.
 

To jednak nie koniec imponujących parametrów klimatyzatora przenośnego Rotenso. Urządzenie wyróżnia się także dużą liczbą obrotów na minutę w każdym z 3 dostępnych poziomów prędkości wentylatora – odpowiednio 760, 690 i 650 obr/min.

Klimatyzator jest przy tym dość cichym urządzeniem, generującym od 51 do 63 dB. Sprzęt może być więc kompanem pracy czy wypoczynku w ciągu dnia, nie polecalibyśmy go natomiast w nocy.

Zarówno w przypadku trybu chłodzenia, jak i ogrzewania, sprzęt ma taki sam zakres temperatur – 17-30 st. C.

Sprawdź ofertę Rotenso Zico Z35W na Ceneo

Ceneo

Szczegóły techniczne klimatyzatora Rotenso Zico Z35W

Rotenso Zico Z35W cechuje dość podstawowe wyposażenie. Nie znajdziemy tu np. sterowania za pomocą wi-fi i aplikacji mobilnej. Jest za to funkcjonalny timer i możliwość sterowania pilotem LCD.

Oprócz tego w standardzie znalazła się też funkcja Swing. Automatyczna regulacja żaluzji oscylacyjnych umożliwia dokładniejsze rozprowadzenie chłodnego powietrza w pomieszczeniu. Sprzęt posiada też funkcję auto zapamiętywania ustawień żaluzji.

Wbudowany panel na skropliny ma również możliwość automatycznego odprowadzania skroplin, dzięki czemu nie musimy martwić się opróżnianiem pojemnika na wodę.

Schłodzone powietrze oczyszczone jest za pomocą filtra elektrostatycznego HD iAIR. Niestety, filtry tego typu, choć tanie, wymagają regularnego mycia, co wiąże się z dodatkowymi kosztami utrzymania oraz czasem. Ponadto, rozwiązanie to nie należy do zbyt skutecznych, ustępując pod tym względem filtrom HEPA.

Funkcja SWING
TAK
Pilot LCD
tak
Panel sterowania LCD
Tak
Czynnik chłodniczy
R290
Wbudowany panel na skropliny
Tak
Liczba prędkości wentylatora
3
Wi-fi
brak

Użytkownicy mogą wybrać spośród 3 prędkości nawiewu (niska, średnia i wysoka). Przepływ powietrza zmienia się wówczas od 350 do 420 m³/h.

Ważne parametry klimatyzatorów przenośnych, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem opisaliśmy w artykule: „Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Podsumowanie - Czy warto kupić Rotenso Zico Z35W?

Klimatyzatory Rotenso należą często do budżetowych propozycji na rynku klimatyzatorów przenośnych. Przy swojej niskiej cenie, model Zico Z35W oferuje jednak bardzo dobrą moc chłodniczą oraz spory przepływ powietrza. Nie znajdziemy natomiast wielu tu bardziej zaawansowanych funkcji jak sterowanie głosem, aplikacja mobilna czy jonizacja powietrza. Sprzęt sprawdzi się zarówno w dużych pomieszczeniach domowych, jak np. salon z kuchnią, jak i gabinetach usługowych czy niewielkich przestrzeniach biurowych. To dobry wybór do 30-40 m². Sprawdź ranking klimatyzatorów przenośnych >>

Nie jesteś pewien który klimatyzator wybrać? Sprawdź naszego bloga.

Spodobała Ci się recenzja? Oceń Nas 🙂

Średni wynik 3 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nikt nie ocenił tej recencji. Bądź pierwszy!

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Udostępnij!

Przykro nam, że nie spodobał Ci się nasz artykuł

Chcemy go poprawić

Powiedz nam, co powinniśmy zmienić?

Rotenso Zico

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przewiń na górę