Eberg Vigo V52HD

5
(1)

Eberg Vigo V52HD - moc i funkcjonalność w rozsądnej cenie

CENA: 2559 zł

Marka Eberg uchodzi raczej za dość taniego producenta klimatyzatorów. Firma korzysta często z istniejących już, gotowych projektów. Na model Eberg Vigo V52HD warto jednak zwrócić uwagę.

Cechuje się on bowiem bardzo atrakcyjną relacją ceny do możliwości. Na pierwszy rzut oka kwota ok. 2550 zł wydaje się dość sporą jak na klimatyzator przenośny. Wszystko się jednak zmienia, gdy spojrzymy na parametry chłodnicze i grzewcze sprzętu. 5,28 kW mocy chłodniczej oraz 4,7 kW mocy grzewczej to imponujące wartości, które ciężko znaleźć u konkurencji.

Jeśli dodamy do tego jeszcze moduł WiFi, który umożliwia sterowanie mobilne, okazuje się, że mamy do czynienia z urządzeniem kompletnym.

ZALETY

WADY

Pierwsze wrażenia - design

Klimatyator pokojowy Eberg posiada dość standardowy, choć ładny dla oka design. Lekko zaokrąglona bryła i lśniące białe wykończenie nadają sprzętowi dość lekki, nowoczesny charakter.

Z racji dużej mocy, sprzęt nie należy do najmniejszych. Klimatyzator przenośny Eberg waży 30 kg i mierzy:

Wysokość: 76 cm
Szerokość: 47 cm
Głębokość: 37 cm

Klimatyzator przenośny Eberg Vigo V52HD przód i bok

Kluczowe parametry Eberg Vigo V52HD

Chłodzenie

TAK

Ogrzewanie

TAK

Osuszanie

TAK

Wentylacja

TAK

Klimatyzator pokojowy Eberg Vigo V52HD wyróżnia się olbrzymią mocą. 5,28 kW mocy chłodniczej oraz 4,7 kW mocy grzewczej przekłada się na dużą powierzchnią użytkową, sięgającą aż 60-65 m² (zakładając niewielkie zyski ciepła).

Niebywały jest również przepływ powietrza, który wg zapewnień producenta sięga aż 680 m³/h.

Eberg poradzi sobie więc z chłodzeniem pomieszczeń błyskawicznie.

Oprócz trybów chłodzenia i ogrzewania, warto zwrócić uwagę również na wentylację i osuszanie. Eberg Vigo V52HD osusza powietrze naprawdę efektywnie, usuwając 2,2 l wody w ciągu godziny, a więc 52,6 l/dobę.

Decydując się na tak mocne klimatyzatory przenośne, musimy liczyć się niestety z dużym poborem prądu. Nie inaczej jest w przypadku modelu Vigo V52HD, który pobiera aż 2 kW w trybie chłodzenia i 2,04 kW w trybie ogrzewania.

Parametry
Eberg Vigo V52HD
Sugerowana powierzchnia
65 m²
Moc chłodnicza
5,28 kW
Moc grzewcza
4,7 kW
Przepływ powietrza
680 m³/h
Poziom dB
do 65 dB

Zakres temperatur, jaki możemy wybrać to 16-31 st. C. Klimatyzator przenośny Eberg nie należy też do najcichszych urządzeń, choć 65 dB przy mocy 5,28 kW to naprawdę dobry wynik.

Sprawdź ofertę Eberg Vigo V52HD na Ceneo

Ceneo

Eberg Vigo V52HD - Szczegóły techniczne

Klimatyzator przenośny Eberg Vigo V52HD wyposażono we wszystkie udogodnienia, których szukamy w klimatyzatorach przenośnych.

Obecność WiFi pozwala na zdalne sterowanie sprzętem za pomocą aplikacji mobilnej Tuya Smart Life – Smart Living. Mamy również możliwość sterowania głosowego za pomocą komend.

Oprócz tego dostępny jest oczywiście pilot oraz przyciski na górnym panelu sterowania.

W środku klimatyzatora znajdziemy m.in. funkcję swing, która ułatwia równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza w pomieszczeniu. Jest również timer (programator czasowy), pozwalający wybrać godzinę wyłączenia się sprzętu.

W środku znajdziemy nowoczesny, ekologiczny czynnik chłodzący R290.

Ostatnią rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest zastosowany tu filtr elektrostatyczny.  Rozwiązanie to nie jest tak skuteczne jak filtr HEPA, znany z klimatyzatorów Whirlpool czy Fersk Vind 2 WiFi. Pozwala jednak Ebergowi zaliczać się do wąskiego grona urządzeń typu 5w1.

Funkcja SWING
TAK
Pilot LCD
tak
Panel sterowania LCD
Tak
Czynnik chłodniczy
R290
Wbudowany panel na skropliny
Tak
Liczba prędkości wentylatora
3
Wi-fi
TAK

Montaż klimatyzatora Eberg przebiega naprawdę łatwo. W zestawie z urządzeniem otrzymujemy m.in rurę wyrzutową oraz rękaw okienny (uszczelkę). 

Rękaw ten przymocowujemy taśmą samoprzylepną i rzepami do okna. Dzięki zastosowanemu suwakowi, możemy zrobić otwór o zadowalającej nas wielkości i przeciągnąć przez niego rurę.

Wszystkie ważne parametry klimatyzatorów przenośnych, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem opisaliśmy w artykule: „Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Podsumowanie - Czy warto kupić Eberg Vigo V52HD?

Naszym zdaniem TAK. Niewiele klimatyzatorów przenośnych może pochwalić się podobnymi parametrami. 5,28 kW i 4,7 kW mocy chłodniczej oraz grzewczej oraz 680 m3/h sprawiają, że sprzęt szybko ochłodzi duże powierzchnie (nawet 60 m2).

Eberg wyróżnia się też bardzo dużą funkcjonalnością. Sterowanie mobilne, WiFi, funkcja swing i timer to tylko niektóre z dostępnych możliwości. Vigo V52HD nie jest jednak sprzętem tanim. Urządzenie kosztuje ok. 2550 zł.

Jeśli chcesz zobaczyć, co kryją w sobie pozostałe modele, sprawdź ranking klimatyzatorów przenośnych >>

Nie jesteś pewien który klimatyzator wybrać? Sprawdź naszego bloga.

TOP 3 🏆 Ranking klimatyzatorów przenośnych

Spodobała Ci się recenzja? Oceń Nas 🙂

Średni wynik 5 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tej recencji. Bądź pierwszy!

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Udostępnij!

Przykro nam, że nie spodobał Ci się nasz artykuł

Chcemy go poprawić

Powiedz nam, co powinniśmy zmienić?

Eberg Vigo V52HD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przewiń na górę