Electrolux EXP34U338CW

5
(1)

Electrolux EXP34U338CW, czyli brat bliźniak bez trybu ogrzewania - godny uwagi?

Electrolux EXP34U338CW to klimatyzator przenośny szwedzkiego producenta AGD. Urządzenie to jest bliźniacze do recenzowanego już klimatyzatora Electrolux EXP34U338HW. Jedyną różnicą jest brak trybu ogrzewania. Czy wpływa to na cenę urządzenia?

Tak, gdyż EXP34U338CW jest z reguły nieco (o około 200 zł) tańszy od całorocznego wariantu 4w1. Obecnie jednak, ze względu na posezonowe promocje, to wielofunkcyjny model jest tańszy, co przekłada się tez na pozycje w naszym rankingu. Electrolux EXP34U338CW kosztuje około 2399 zł – trochę dużo jak na urządzenie typu 3w1 bez specjalnych funkcji. Urządzenie na szczęście broni się wysoką mocą chłodniczą – 3,4 kW oraz dobrym przepływem powietrza – 386 m3/h. EXP34U338 uzyskał ocenę 8/10, plasując się na 5 miejscu w naszym rankingu.

Oceny-Klimatyzatorów-Przenośnych-8-10/10

MIEJSCE 5

W RANKINGU
KLIMATYZATORÓW PRZENOŚNYCH

CENA:

2199 zł

ZALETY

WADY

Pierwsze wrażenia - design

Model EXP34U338CW wygląda bliźniaczo do modelu EXP34U338HW. Podobnie znajdziemy w nim lśniącą, biała obudowę, zwieńczoną ładnie obłymi narożnikami. Czarny panel sterowania ładnie komponuje się z resztą, nadając bardziej nowoczesny charakter.

Znajdziemy na nim wszystkie najczęściej używane funkcje, jak timer, ustawienie prędkości czy trybu pracy. Oczywiście są one również dostępne z poziomu pilota do zdalnego sterowania, dołączanego do zestawu.

Minusem opisywanego modelu jest jego spora waga. 34 kg to dość dużo jak na klimatyzator przenośny. Na szczęście kółka transportowe ułatwiają przemieszczanie sprzętu.

Wymiary klimatyzatora przenośnego Electrolux prezentują się następująco:

Wysokość: 71 cm 
Szerokość: 47,6 cm 
Głębokość: 38,5 cm

Klimatyzator Electrolux EXP34U338HW strona producenta

Strona producenta Electrolux

Kluczowe parametry Electrolux EXP34U338CW

Chłodzenie

TAK

Ogrzewanie

NIE

Osuszanie

TAK

Wentylacja

TAK

Electrolux EXP34U338CW poradzi sobie w standardowych, jak i większych pomieszczeniach. zaprojektowany został z myślą o standardowych, jak i większych pomieszczeniach, o czym świadczy duża wydajność – 3,4 kW mocy chłodniczej.

Również przepływ powietrza – 386 m³/h pozwala sądzić, że sprzęt szybko schłodzi większe powierzchnie.

Electrolux EXP34U338CW jest urządzeniem 3w1. Nie posiada trybu ogrzewania, który świetnie sprawdza się jesienią czy podczas łagodniejszych zim, kiedy potrzebujemy dogrzać nieco mieszkanie.

Jest za to tryb wentylacji, w którym urządzenie wymusza dokładną wymianę powietrza w pomieszczeniu oraz osuszania, gdzie w łatwy sposób odparujemy nadmiar wody z pokoju.

EXP34U338CW należy do klasy energetycznej A. Pobór prądu wynosi 1,3 kW.

Parametry
Electrolux EXP34U338CW
Sugerowana powierzchnia
41 m²
Moc chłodnicza
3,4 kW
Moc grzewcza
brak
Przepływ powietrza
386 m³/h
Poziom dB
do 64 dB
Podobnie jak w bliźniaczym modelu, także i tu będzie dość spory hałas urządzenia – 64 dB osiągane w trakcie najbardziej intensywnej pracy może przeszkadzać w codziennych obowiązkach. Na szczęście pozostałe tryby są znacznie cichsze. Jest też tryb nocny, który idealnie sprawdza się w trakcie pracy czy wypoczynku.
 
Zakres temperatur, jaki możemy wybrać w trakcie chłodzenia to 16-32 st. C.

Sprawdź ofertę Electrolux EXP34U338CW na Ceneo

Ceneo

Szczegóły techniczne klimatyzatora Electrolux EXP34U338CW

Electrolux EXP34U338CW posiada wszystkie standardowe funkcji klimatyzatora przenośnego. Znajdziemy tu więc np. 24-godzinny timer, funkcję swing oraz pilot do zdalnego sterowania. Klimatyzator Electrolux nie posiada natomiast modułu WiFi ani aplikacji mobilnej czy sterowania głosowego.

Szczególnie przydatna zdaje się być funkcja swing. Znana chociażby z popularnych wiatraków domowych, ułatwia równomierne rozprowadzenie powietrza w każdym zakątku pomieszczenia.

Plusem jest również możliwość wyboru spośród 3 prędkości chłodzenia (niskiej, średniej i wysokiej). Oczywiście dostępny jest również tryb automatyczny, w którym na podstawie ustawionej temperatury docelowej, urządzenie samo dobierze najbardziej efektywny sposób chłodzenia.

Warto zwrócić uwagę również na czynnik chłodzący – R290 (czysty propan). Ekologiczny, umożliwia mniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Funkcja SWING
TAK
Pilot LCD
tak
Panel sterowania LCD
Tak
Czynnik chłodniczy
R290
Wbudowany panel na skropliny
Tak
Liczba prędkości wentylatora
3
Wi-fi
brak

Ważne parametry klimatyzatorów przenośnych, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem opisaliśmy w artykule: „Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Podsumowanie - Czy warto kupić Electrolux EXP34U338CW?

TAK. Choć model EXP34U338CW nie posiada funkcji grzewczej, a obecnie jest nawet droższy od bliźniaczego modelu 4w1, jest to wciąż jeden z najlepszych klimatyzatorów przenośnych typu monoblok na rynku. Dzięki sporej mocy chłodzenia i dużemu przepływowi powietrza, Electrolux EXP34U338CW schłodzi szybko powierzchnie ok. 30-40 m². Aktualna cena urządzenia to 1600 zł.

Klimatyzatory Electrolux zawsze cechowały się bardzo dobrą relacją oferowanej jakości do ceny. Jednak dodatkowo urządzenia z serii EXP34U338 bywają dostępne w posezonowych wyprzedażach, co dodatkowo zwiększa ich atrakcyjność.

Jeśli chcesz zobaczyć, co kryją w sobie pozostałe modele, sprawdź ranking klimatyzatorów przenośnych >>

Nie jesteś pewien który klimatyzator wybrać? Sprawdź naszego bloga.

Spodobała Ci się recenzja? Oceń Nas 🙂

Średni wynik 5 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tej recencji. Bądź pierwszy!

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Udostępnij!

Przykro nam, że nie spodobał Ci się nasz artykuł

Chcemy go poprawić

Powiedz nam, co powinniśmy zmienić?

Electrolux EXP34U338CW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przewiń na górę