Blaupunkt Moby Blue S 1111T

5
(2)

Blaupunkt Moby Blue S 1111T - Skuteczny klimatyzator domowy niemieckiej jakości

Klimatyzator domowy Blaupunkt Moby Blue S 1111 T to popularny klimatyzator przenośny typu 4w1. Niemiecki koncern jest od lat dobrze kojarzony w naszym kraju, głównie za sprawą systemów audio. Obecnie firma znacznie poszerzyła swoją ofertę, wykraczając poza urządzenia multimedialne.

 

Jedną z gałęzi niemieckiej firmy jest produkcja klimatyzatorów powietrza. Blaupunkt Moby Blue S 1111 T to jeden z czołowych modeli oferowanych w Polsce. Urządzenie to dostępne jest w 2 wersjach kolorystycznych: białejMoby Blue S 1111 T(W) oraz czarnej – Moby Blue S 1111TB. Klimatyzator ten zajął 8 miejsce w naszym rankingu. Sprzęt oferuje niezłą moc chłodniczą oraz grzewczą (odpowiednio 3,2 oraz 2,9 kW). Klimatyzator Blaupunkt sprawdzi się na powierzchniach do 30 m².

 

W sprzedaży dostępny jest model Blaupunkt Moby Blue S 1111E ’21 z lampą UV-C. Model ten posiada takie same parametry techniczne, jednak nie ma opcji Wi-Fi oraz sterowania głosem. Dodatkowo ma funkcję sterylizacji za pomocą światła UV-C.

 

Blaupunkt Moby Blue S 1111E ’21 (UV-C) – oferta na Homespot, 2199 zł 

MIEJSCE 2

W RANKINGU
KLIMATYZATORÓW PRZENOŚNYCH

CENA:

1799 zł outlet

ZALETY

WADY

Pierwsze wrażenia - design

Blaupunkt MB S 1111T posiada elegancki, dość minimalistyczny design. Biała bryła wpasuje się płynnie w większość aranżacji. Na przedniej ścianie umieszczono stylowy cyfrowy wyświetlacz, informujący o aktualnej temperaturze powietrza.

Górna ściana urządzenia zawiera z kolei panel sterowania, gdzie znajdziemy m.in. opcję swing, zmianę trybu pracy czy ustawienie prędkości nawiewu.

Blaupunkt Moby Blue S 1111 T wyposażony jest również w kółka jezdne, które ułatwiają przemieszczanie się dość ciężkiego sprzętu (31 kg).

Wysokość: 72 cm 
Szerokość: 43,5 cm 
Głębokość: 36 cm

Materiały producenta Blaupunkt MB S 1111T

Kluczowe parametry - Blaupunkt MB S 1111T

Chłodzenie

TAK

Ogrzewanie

TAK

Osuszanie

TAK

Wentylacja

TAK

Klimatyzator przenośny Blaupunkt Moby Blue S 1111T osiąga moc chłodniczą na poziomie 3,2 kW. Moc grzewcza sprzętu jest równie imponująca i wynosi 2,9 kW. Oprócz funkcji chłodniczej i grzewczej, znajdziemy tu również tryby osuszania i wentylacji pomieszczeń.

Klimatyzator Blaupunkt może być stosowany na powierzchni do 39 m². W praktyce polecamy jednak nieco mniejsze przestrzenie, np. 30 m². Zwłaszcza, iż model ten nie imponuje zbytnio przepływem powietrza. Wynik 280 m3/h nie gwarantuje zbyt dużej prędkości chłodzenia pomieszczeń.

Lepiej wypada natomiast wydajność osuszania – 1,2 l/h to wynik niezły, choć nie rewelacyjny w tej półce cenowej. Osuszanie może nam się przydać, kiedy w mieszkaniu zbiera się wilgoć. Charakterystycznym objawem są krople, osiadające przy ramie okna. O ile latem możemy zredukować problem, wietrząc nasze pomieszczenia, o tyle zimą, osuszacz może okazać się szczególnie przydatny.

Ważne parametry klimatyzatorów przenośnych, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem opisaliśmy w artykule: „Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Parametry
Blaupunkt Moby Blue S 1111t
Sugerowana powierzchnia
30 m2
Moc chłodnicza
3,2 kW
Moc grzewcza
2,9 kW
Przepływ powietrza
280 m3/h
Poziom dB
65 dB
Ponadto, opisywany klimatyzator przenośny możemy pochwalić natomiast za energooszczędność. Pobór prądu na poziomie 1,23 kW w trybie chłodzenia i 1,035 kW w trybie plasuje Blapunkta w klasie energetycznej A/A+.
 

Użytkownicy mogą ustawić docelową temperaturę w zakresie 18-32 st. C w trybie chłodzenia i 13-27 st. C w trybie ogrzewania.

Sprawdź ofertę Blaupunkt Moby Blue S 1111T na Homespot

Homespot

Szczegóły techniczne klimatyzatora Blaupunkt MB S 1111T

Korzystanie z klimatyzatora przenośnego Blaupunkt MB S 1111T jest łatwe i wygodne. Wyposażony w moduł wi-fi i aplikację mobilną, sprzęt może być sterowany z poziomu telefonu czy tabletu, jak również za pomocą pilota z wyświetlaczem oraz panelu sterowania w urządzeniu.
 
Rzadkością w mobilnych klimatyzatorach jest opcja sterowania głosowego. Moby Blue S 1111T został wyposażony w tę funkcję. Warunkiem skorzystania jest posiadanie systemu Amazon Alexa lub Google Home.
 
4-kierunkowa regulacja żaluzji oscylacyjnych w funkcji swing umożliwia równomierne rozprowadzenie powietrza w pomieszczeniu. Regulując intensywność nawiewu, możemy wybrać 1 z 3 prędkości.
 
Funkcja SWING
Tak
Pilot LCD
Tak
Panel sterowania LCD
Tak
Czynnik chłodniczy
R290
Wbudowany panel na skropliny
Tak
Liczba prędkości wentylatora
3
Wi-fi
Tak

Oprócz wyżej wymienionych funkcji, w urządzeniu znajdziemy również automatyczny system odparowania wody – specjalny silnik rozprasza wodę, które odparowuje z urządzenia, a następnie usuwana jest na zewnątrz.

Klimatyzatory Blaupunkt wykorzystują ekologiczny czynnik chłodzący R290 (czysty propan). Nie inaczej jest w przypadku modelu Moby Blue S 1111 T.
 

W zestawie z klimatyzatorem przenośnym, otrzymujemy m.in pilot, rurę odprowadzającą, uchwyt okienny, pilot oraz wąż odpływowy. Niestety w standardzie nie znajdziemy natomiast uszczelki okiennej, która eliminuje problem napływania ciepłych mas powietrza do pomieszczenia, istotnie podnosząc wydajność chłodzenia. 

.

Podsumowanie - Czy warto kupić Blaupunkt Moby Blue S 1111T?

Recenzowany klimatyzator Blaupunkt jest jednym z ciekawszych urządzeń obecnych aktualnie na rynku. Model Moby Blue S 1111T to udany klimatyzator wielofunkcyjny typu 4w1. Urządzenie posiada niezłe parametry chłodzenia oraz ogrzewania, które plasują sprzęt w klasie średniej.

Dużym plusem jest również obecność wi-fi i możliwość sterowania głosowego (za pośrednictwem Google Home lub Amazon Echo czy Alexa).Minusem jest niewielki przepływ powietrza – 280 m3/h to niewspółmiernie mało przy takiej mocy urządzenia. Również ostateczna cena Blaupunkta Moby Blue S 1111 T mogłaby być nieco niższa. 

Ranking klimatyzatorów przenośnych

Spodobała Ci się recenzja? Oceń Nas 🙂

Średni wynik 5 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nikt nie ocenił tej recencji. Bądź pierwszy!

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Udostępnij!

Przykro nam, że nie spodobał Ci się nasz artykuł

Chcemy go poprawić

Powiedz nam, co powinniśmy zmienić?

Blaupunkt Moby Blue S 1111T

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przewiń na górę