...

Blaupunkt Arrifana 1414L

5
(3)

Blaupunkt Arrifana 1414L - Imponująca moc i funkcjonalność w atrakcyjnej cenie.

CENA: 2399 zł

Blaupunkt Arrifana 1414L stanowi czołówkę naszego rankingu klimatyzatorów. Wszystko za sprawą świetnej relacji ceny do oferowanych możliwości. Wcześniej model ten oferowany był  w naprawdę atrakcyjnej cenie – 2399 zł, dzięki czemu mógł konkurować chociażby z Ferskiem Vind 2 czy Blaupunktem MB 1111T.

Największą zaletą Blaupunkta Arrifany jest moc chłodnicza i grzewcza – wynoszące odpowiednio 4 kW. Urządzenie może być więc stosowane z powodzeniem na 49 m² powierzchni (zakładając standardowe uzyski ciepła).

Równie imponujący jest przepływ powietrza – 450 m³/h, co sprawia, że Blaupunkt powinien ochłodzić nagrzane pomieszczenia naprawdę szybko. Jedyne, czego może brakować to WiFi, które pozwoliłoby zdalnie programować pracę sprzętu.

ZALETY

WADY

Pierwsze wrażenia - design

Blaupunkt Arrifana to w zasadzie brat bliźniak modelu Welltec ACH1414. Jest jednak od niego wyraźnie tańszy. I choć na pierwszy rzut oka obydwa modele nie powalają wyglądem, na szczęście to nie design decyduje o funkcjonalności danego sprzętu.

Arrifana 1414L mierzy:

Wysokość: 79 cm 
Szerokość: 32,5cm 
Głębokość: 54cm

Klimatyzator przenośny Blaupunkt wyposażono w kółka transportowe, co ułatwia przemieszczanie sprzętu, zwłaszcza, że waży on 31 kg.

Kluczowe parametry Blaupunkt Arrifana 1414L

Chłodzenie

TAK

Ogrzewanie

TAK

Osuszanie

TAK

Wentylacja

TAK

Blaupunkt Arrifana 1414L to klimatyzator przenośny, który wyróżnia się imponującymi parametrami chłodniczymi i grzewczymi.

Moc urządzenia to 4 kW zarówno w trybie chłodzenia, jak i ogrzewania pomieszczeń.

Na uwagę zasługuje również bardzo duży przepływ powietrza – 450 m³/h. Arrifana 1414L jest w stanie wygenerować naprawdę silny strumień powietrza, a zasięg nadmuchu sięga aż 8 m.

Oczywiście w urządzeniach tego typu nie może zabraknąć trybu osuszania oraz wentylacji pomieszczeń. Blaupunkt Arrifana to również wydajny osuszacz, który potrafi odparować aż 2,9 l wody w ciągu godziny.

Zakres temperatur, jaki możemy ustawić w urządzeniu różni się w zależności od wybranego trybu – dla ogrzewania jest to 15-25 st. C, dla chłodzenia zaś 17-30 st. C.

Parametry
Blaupunkt Arrifana 1414L
Sugerowana powierzchnia
49 m²
Moc chłodnicza
4 kW
Moc grzewcza
4 kW
Przepływ powietrza
450 m³/h
Poziom dB
65 dB
Klimatyzator przenośny Blaupunkt Arrifana pobiera w trybie chłodzenia do 1535 W prądu. W trybie ogrzewania jest to zaś 1290 W. Urządzenie należy więc do klasy energetycznej A/A++.
 
Jak na klimatyzator przenośny przystało, Blaupunkt Arrifana 1414L generuje odczuwalny hałas (do 65 dB szumu).

Sprawdź ofertę Blaupunkt Arrifana 1414L na Ceneo

Ceneo

Szczegóły techniczne klimatyzatora Blaupunkt Arrifana 1414L

Klimatyzator przenośny Blaupunkt Arrifana posiada wszystko, co potrzeba do komfortowej obsługi klimatyzatora na co dzień. No, prawie wszystko, gdyż brakuje WiFi i aplikacji mobilnej. Jest za to pilot, który również umożliwia zdalne sterowanie sprzętem.

Co niezwykle istotne, klimatyzator Blaupunkt zaprojektowano tak, by można było korzystać z niego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Nie tylko ograniczamy wtedy hałas, który do nas dociera, ale również zwiększamy wydajność chłodzenia (o ok. 30 %).

Użytkownicy mogą skorzystać między innymi z funkcji Swing. Tryb ten uruchamia rotacyjny ruch żaluzji oscylacyjnych, lepiej rozprowadzając powietrze po pomieszczeniu. Funkcja ta znana jest dobrze wszystkim, którzy korzystają na co dzień choćby z wiatraków domowych.

Oprócz funkcji swing mamy też możliwość regulacji prędkości nawiewu (do wyboru spośród 4 dostępnych poziomów). Przydatne może być również programowanie czasu pracy (24h timer).

Funkcja SWING
TAK
Pilot LCD
tak
Panel sterowania LCD
Tak
Czynnik chłodniczy
R290
Wbudowany panel na skropliny
Tak
Liczba prędkości wentylatora
4
Wi-fi
NIE

Urządzenie wyposażono również we wlotowe filtry wstępne, które wyłapują większe cząstki zanieczyszczeń — cząstki kurzu, sierść czy włosy. Mogą być jednak niewystarczające w przypadku małych drobinek – pyłów zawieszonych, zarodników grzybów i pleśni.

Blaupunkt Arrifana 1414L wykorzystuje także nowoczesny czynnik chłodzący. W środku znajdziemy bowiem 270 g R290 (czysty propan). Pozwala on zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

Wszystkie ważne parametry klimatyzatorów przenośnych, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem opisaliśmy w artykule: „Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Podsumowanie - Czy warto kupić Blaupunkt Arrifana 1414L?

Blaupunkt Arrifana 1414L to jeden z najbardziej atrakcyjnych dostępnych obecnie klimatyzatorów mobilnych. Urządzenie wyróżnia się naprawdę rzadko spotykaną relacją ceny do mocy chłodzącej oraz grzewczej. Dodatkowym atutem jest olbrzymi przepływ powietrza i naprawdę wydajny osuszacz.

Z drugiej strony brakować może WiFi i sterowania mobilnego, który powoli staje się standardem we współczesnych klimatyzatorach.

Blaupunkt Arrifana 1414L to dobra propozycja do powierzchni ok. 40-45 m².

Nie jesteś pewien który klimatyzator wybrać? Sprawdź naszego bloga.

TOP 3 - Ranking klimatyzatorów przenośnych

Spodobała Ci się recenzja? Oceń Nas 🙂

Średni wynik 5 / 5. Ilość głosów: 3

Jeszcze nikt nie ocenił tej recencji. Bądź pierwszy!

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Udostępnij!

Przykro nam, że nie spodobał Ci się nasz artykuł

Chcemy go poprawić

Powiedz nam, co powinniśmy zmienić?

Blaupunkt Arrifana 1414L
Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Brand Name
Blaupunkt
Nazwa Produktu
Arrifana 1414L

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przewiń na górę
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.