Fral Supercool FSC 14.1

4.4
(8)

FRAL SUPERCOOL FSC 14.1 - Wielka moc i wiele możliwości

Klimatyzator przenośny Fral Supercool FSC 14.1 zajął zasłużone 3 miejsce w naszym rankingu klimatyzatorów przenośnych. Na ostateczny werdykt złożyło się kilka czynników, ale urządzenie urzekło nas przede wszystkim swoją wielofunkcyjnością, wygodnym sterowaniem (wi-fi) oraz możliwością użytkowania sprzętu na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dlatego też klimatyzator Fral Supercool FSC14.1 uzyskał ocenę 9/10.

Wytrawniejsi użytkownicy klimatyzatorów dostrzegą słuszne podobieństwo między opisywanym urządzeniem, a modelem Warmtec KP Morso 40W. Istnieją jednak pewne szczegóły, które zdradzają różnice pomiędzy dwoma urządzeniami, m.in. rzadko spotykana moc grzewcza – 4 kW. Na uwagę zasługuje również analogiczna moc chłodnicza. Wszystkie wymienione wyżej czynniki sprawiają, że klimatyzator domowy Fral Supercool wart jest swojej wysokiej ceny – 3390 zł.

Klimatyzator przenośny - 10/10

MIEJSCE 3

W RANKINGU
KLIMATYZATORÓW PRZENOŚNYCH

CENA:

3590 zł

ZALETY

WADY

Pierwsze wrażenia - design

Klimatyzator przenośny Fral Supercool FSC 14.1 przypomina mocno urządzenie Warmtec Morso KP40W. Sprzęt wyróżnia się charakterystyczną biało-czarną obudową.
 
Smukła obudowa klimatyzatora sprawia, że rura wyrzutowa umieszczona jest po węższej stronie urządzenia (zaledwie 30 cm). Dla jednych użytkowników może być to wada, gdyż przepływ powietrza jest nieco ograniczony. Dla innych zaleta, gdyż urządzenie staje się jeszcze bardziej kompaktowe i łatwiej jest je wtopić w otaczającą aranżację.
 
Panel sterowania znajduje się na górnej ścianie urządzenia. Prosty i ergonomiczny, sprawia iż użytkownicy szybko odkryją wszystkie najważniejsze funkcje. Oprócz tego w zestawie otrzymujemy także pilot. Ponadto sterowanie może się odbywać również z poziomu aplikacji mobilnej.

Materiały producenta Fral

Obudowa klimatyzatora Fral SuperCool FSC14.1 ma wymiary:

Wysokość: 73 cm 
Szerokość: 30 cm 
Głębokość: 55 cm

Zważywszy na imponujące parametry chłodzenia, urządzenia wyróżnia się niewielką wagą – 30,5 kg. Transport ułatwiają kółka jezdne.

Kluczowe parametry - Fral Supercool FSC 14.1

Chłodzenie

TAK

Ogrzewanie

TAK

Osuszanie

TAK

Wentylacja

TAK

Klimatyzator pokojowy Fral Supercool FSC 14.1 to klimatyzator przenośny typu monoblok z pompą cieplną. Urządzenie nie tylko chłodzi powietrze, ale w razie potrzeby również je ogrzewa, osusza i wentyluje. Co ważne, Supercool FSC 14.1 można (podobnie jak Warmtec) stosować wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia. Jak to działa?

Wystarczy ustawić klimatyzator np. na tarasie czy balkonie i wsunąć rurę wyrzutową do środka budynku. Ta odwrócona instalacja powoduje, iż do środka wprowadzane jest chłodne powietrze. Pozwala to wyeliminować problem podciśnienia, jak również zmniejszyć poziom hałasu wewnątrz.

Zimą ogrzeje, latem ochłodzi – zalety posiadania klimatyzatora typu 4w1 widoczne są przede wszystkim zimą i w trakcie okresów przejściowych (kiedy np. kaloryfery w budynkach wielorodzinnych są już wyłączone). Odwrócenie obiegu powietrza jest stosunkowo prostym mechanizmem, w którym skraplacz i parownik zamieniają się rolami. Rozwiązanie to pozwala korzystać z funkcji grzewczej nawet przy temp. -15 st. C.

Parametry
FRAL SUPERCOOL FSC 14.1
Sugerowana powierzchnia
49 m2
Moc chłodnicza
4 kW
Moc grzewcza
4 kW
Przepływ powietrza
480 m3/h
Poziom dB
48-54

Najważniejszymi parametrami w przypadku klimatyzatorów przenośnych jest ich moc chłodnicza (oraz grzewcza w wybranych modelach), jak i przepływ powietrza. To one pozwalają stwierdzić jaką powierzchnię sprzęt jest w stanie ochłodzić i jak szybko to zrobi.

Fral Supercool FSC 14.1 wyróżnia się naprawdę dużą mocą chłodniczą oraz grzewczą (4 kW). Pozwala to stosować sprzęt na sporej powierzchni do 49 m² W praktyce polecamy jednak nieco mniejsze przestrzenie – np. 35-40 m². Dodatkowo, imponujący przepływ powietrza (480 m³/h) przekłada się na szybkie tempo chłodzenia.

Sprawdź ofertę Fral Supercool FSC 14.1 na Ceneo

Ceneo

Szczegóły techniczne klimatyzatora Fral Supercool FSC 14.1

Klimatyzator Fral posiada bogate wyposażenie. Urządzenie dysponuje m.in. funkcją swing, dzięki której klimatyzator automatyczne reguluje położenie żaluzji oscylacyjnych, równomiernie rozprowadzając chłodne powietrze w pomieszczeniu.

Według zgromadzonych przez nas danych Fral SuperCool FSC 14.1 wykorzystuje wycofywany powoli czynnik chłodniczy R410A (większość producentów wymienia czynnik na R290 – czysty propan).

W zależności od aktualnych potrzeb, możemy wybrać 1 z 3 prędkości nawiewu. W trybie sleep urządzenie działa na najwolniejszych obrotach. Funkcja ta również powoli dopasowuje temperaturę, podwyższając ją o 1 st/h po osiągnięciu wartości docelowej. Ma to na celu ochronę przed zbytnim wychłodzeniem domowników.

Zakres temperatur, na jaki pozwala nam klimatyzator Fral to 17 do 30 st. C w trybie chłodzenia oraz od 15 do 25 st. C w trybie ogrzewania. Obecność timera pozwala zaprogramować moment uruchomienia oraz zakończenia pracy.

Funkcja SWING
Tak
Pilot LCD
tak
Panel sterowania LCD
Tak
Czynnik chłodniczy
R410A
Wbudowany panel na skropliny
Tak
Liczba prędkości wentylatora
3
Wi-fi
Tak

Jedyna w swoim rodzaju funkcja SpotCooler pozwala na chłodzenie punktowe, skutecznie obniżając temperaturę w trudno dostępnych przestrzeniach (np. szafy sterownicze czy serwerownie).

Co istotne, wszystkie te funkcje dostępne są zarówno z poziomu panelu z wyświetlaczem LCD, pilota, jak i aplikacji mobilnej. Moduł WiFi sprawia, iż urządzeniem sterować możemy z dowolnego miejsca w domu.

Ważne parametry klimatyzatorów przenośnych, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem opisaliśmy w artykule: „Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Podsumowanie - Czy warto kupić Fral Supercool FSC 14.1?

Podsumowując, Fral Supercool FSC 14.1 Wi-Fi to wielofunkcyjny klimatyzator przenośny o imponującej wydajności chłodniczej, jak i grzewczej (4 kW). Urządzenie z powodzeniem sprawdzi się na dużych powierzchniach, nawet 49 m2. Olbrzymią zaletą jest też funkcja Wi-Fi, dzięki czemu eksploatacja sprzętu staje się znacznie przyjemniejsza. Dzięki bardzo dobrej relacji ceny do możliwości urządzenia, Fral SuperCool FSC 14.1 należy do czołówki wśród klimatyzatorów przenośnych typu monoblok.

Sprawdź ranking klimatyzatorów przenośnych >>

Nie jesteś pewien który klimatyzator wybrać? Sprawdź naszego bloga.

TOP 3 🏆 Ranking klimatyzatorów przenośnych

Spodobała Ci się recenzja? Oceń Nas 🙂

Średni wynik 4.4 / 5. Ilość głosów: 8

Jeszcze nikt nie ocenił tej recencji. Bądź pierwszy!

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Udostępnij!

Przykro nam, że nie spodobał Ci się nasz artykuł

Chcemy go poprawić

Powiedz nam, co powinniśmy zmienić?

Fral Supercool FSC 14.1
Opinia
Data
Produkt
Klimatyzator przenośny
Nasza Ocena
41star1star1star1stargray
Nazwa Produktu
Fral SuperCool FSC 14.1
Cena
PLN 2799
Dostępność
Available in Stock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przewiń na górę