...

Electrolux EXP26U338CW

5
(1)

Electrolux EXP26U338CW - standardowy klimatyzator dla niewymagających

CENA: 1499 zł

Z zewnątrz Electrolux EXP26U338CW praktycznie nie różni się od mocniejszych modeli – EXP34U338CW. Pierwsza i najważniejsza różnica tkwi w mocy chłodniczej urządzenia – w przypadku tego modelu jest to 2,6 kW. Analogicznie klimatyzator jest również nieco tańszy – obecnie zapłacimy za niego od 1499 zł.

 

Oprócz stosunkowo atrakcyjnej ceny, klimatyzator przenośny szwedzkiego producenta nie wyróżnia się niczym szczególnym. Na plus spory przepływ powietrza – 386 m3/h. Na minus brak WiFi, brak funkcji ogrzewania i przeciętna wydajność chłodnicza. Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty Electrolux EXP26U338CW uzyskał ocenę 6/10, plasując się na 4 miejscu w naszym rankingu.

ZALETY

WADY

Pierwsze wrażenia - design

Z zewnątrz model EXP26U338CW przypomina bardzo mocniejsze modele z serii EXP34U338.

Lśniąca, biała obudowa zwieńczona została obłymi narożnikami. Górny panel sterowania wykonany został z lśniącego, czarnego plastiku.

Znajdziemy na nim między innymi wyświetlacz LED oraz przyciski odpowiadające za wszystkie najczęściej wykorzystywane funkcje: timer, ustawienia prędkości czy tryby pracy. Są one oczywiście dostępne z poziomu pilota do zdalnego sterowania

Znajdziemy na nim wszystkie najczęściej używane funkcje, jak timer, ustawienie prędkości czy trybu pracy. Oczywiście są one również dostępne z poziomu pilota do zdalnego sterowania, dołączanego do zestawu.

Wymiary klimatyzatora przenośnego Electrolux prezentują się następująco:

Wysokość: 71 cm 
Szerokość: 47,6 cm 
Głębokość: 38,5 cm

Urządzenie wyposażono w kółka transportowe, co ułatwia przemieszczanie sprzętu.

 

Kluczowe parametry Electrolux EXP26U338CW

Chłodzenie

TAK

Ogrzewanie

NIE

Osuszanie

TAK

Wentylacja

TAK

Electrolux EXP26U338CW poradzi sobie w standardowych pomieszczeniach. Niewielka moc chłodnicza – 2,6 kW przekłada się na max. 32 m2 powierzchni (zakładając pomieszczenia o niewielkich zyskach ciepła

Electrolux EXP26U338CW jest urządzeniem 3w1. Nie posiada trybu ogrzewania, który świetnie sprawdza się jesienią czy podczas łagodniejszych zim, kiedy potrzebujemy bardziej ogrzać mieszkanie.

Są za to tryby wentylacji i osuszania pomieszczeń.

EXP26U338CW należy do klasy energetycznej A. Wydajność chłodnicza (współczynnik EER) wynosi 2,6. Klimatyzator pobiera bowiem do 1 kW energii elektrycznej.

Zakres temperatur, jaki możemy wybrać w trakcie chłodzenia to 16-32 st. C.
Parametry
Electrolux EXP26U338CW
Sugerowana powierzchnia
32 m²
Moc chłodnicza
2,6 kW
Moc grzewcza
brak
Przepływ powietrza
386 m³/h
Poziom dB
do 64 dB
Pomimo mniejszej mocy, Electrolux EXP26U338CW generuje tyle samo hałasu, ile większe jednostki – 64 dB. Jest to wartość odczuwalna, która może przeszkadzać nieco w codziennych obowiązkach. Na szczęście jest możliwość regulacji prędkości nawiewu, jak i tryb nocny, który jest idealnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy się skupić lub wypocząć.
 

Sprawdź ofertę Electrolux EXP26U338CW na Ceneo

Ceneo

Szczegóły techniczne klimatyzatora Electrolux EXP26U338CW

W klimatyzatorze przenośnym Elextrolux EXP26U338CW znajdziemy wszystkie najważniejsze funkcje. Producent wyposażył swój sprzęt chociażby w funkcję swing. Znana np. z wentylatorów domowych, ułatwia równomiernie rozprowadzanie powietrza w każdym zakątku pomieszczenia.

Oprócz funkcji swing mamy też możliwość regulacji prędkości, określenia czasu pracy urządzenia (24-h timer), wybór trybu nocnego.

Do wyboru mamy też 3 prędkości chłodzenia (niska, średnia oraz wysoka). Tryb automatyczny to przydatne rozwiązanie, w którym na podstawie panującej temperatury, klimatyzator sam dobierze najbardziej efektywny sposób chłodzenia. 

Warto zwrócić uwagę również na czynnik chłodzący – R290 (czysty propan).  Jak zapewnia Electrolux, zastosowanie go zmniejsza współczynnik globalnego ocieplenia (GPW) aż o 99,8 %.

Funkcja SWING
TAK
Pilot LCD
tak
Panel sterowania LCD
Tak
Czynnik chłodniczy
R290
Wbudowany panel na skropliny
Tak
Liczba prędkości wentylatora
3
Wi-fi
opcja

Ostatnią rzeczą, o której należy wspomnieć, jest filtr przeciwkurzowy zastosowany w urządzeniu. Dzięki temu powietrzu, które wpada do klimatyzatora, jest przez urządzenie wstępnie filtrowane.

Wszystkie ważne parametry klimatyzatorów przenośnych, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem opisaliśmy w artykule: „Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Podsumowanie - Czy warto kupić Electrolux EXP26U338CW?

TAK i NIE. Z jednej strony model ten ma wszystkie podstawowe cechy, których wymagamy od klimatyzatora przenośnego. Z drugiej strony stosunek ceny do oferowanych parametrów nie jest rewelacyjny. Zwłaszcza, gdy spojrzymy na konkurencję.

Naszym zdaniem warto zdecydować się na mocniejsze klimatyzatory Electrolux, zwłaszcza, że różnica w cenie to zaledwie ok. 400 zł.

Jeśli chcesz zobaczyć, co kryją w sobie pozostałe modele, sprawdź ranking klimatyzatorów przenośnych >>

Nie jesteś pewien który klimatyzator wybrać? Sprawdź naszego bloga.

TOP 3 🏆 Ranking klimatyzatorów przenośnych

Spodobała Ci się recenzja? Oceń Nas 🙂

Średni wynik 5 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tej recencji. Bądź pierwszy!

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Udostępnij!

Przykro nam, że nie spodobał Ci się nasz artykuł

Chcemy go poprawić

Powiedz nam, co powinniśmy zmienić?

Electrolux EXP26U338CW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przewiń na górę
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.