Sencor SAC MT7011C

5
(1)

Sencor SAC MT7011C - tani klimatyzator 3w1 dla niewymagających

Japoński producent elektroniki Sencor ma w swojej ofercie szereg urządzeń chłodzących. Od wentylatorów, przez klimatory, na klimatyzatorach przenośnych skończywszy. Model SAC MT7011C to niedrogi klimatyzator przenośny monoblok o dość standardowych możliwościach

Nie znajdziemy tu trybu ogrzewania czy modułu wi-fi. Do dyspozycji użytkowników jest funkcja chłodzenia, osuszania i wentylacji. Moc chłodnicza to zaledwie 2,05 kW. Wydajność osuszania sprzętu wynosi tylko 0,6 l/h. 

Nieco lepiej wygląda przepływ powietrza – 350 m³/h. Urządzenie szybko schłodzi niewielkie powierzchnie (do 25 m²). Przy większych powierzchniach może sobie nie poradzić. 

ZALETY

WADY

Pierwsze wrażenia - design

Sencor SAC MT7011C posiada dość standardowy, tradycyjny wygląd. Urządzenie przypomina przenośne grzejniki elektryczne.

Nowoczesny charakter sprzętu zdradza efektowny panel sterowania z wyświetlaczem LED. Dobrze zaprojektowany i wyeksponowany, pozwala szybko odkryć wszystkie funkcje.

Na przedniej ścianie klimatyzatora Sencor znajdziemy centralnie umieszczone logo Sencor.

Kółka transportowe ułatwiają przemieszczanie sprzętu, który na szczęście jest jednym z najlżejszych na rynku.

Waga klimatyzatora przenośnego to niespełna 24 kg. Wymiary urządzenia:

Wysokość: 69,5 cm 
Szerokość: 27 cm 
Głębokość: 48 cm

Strona producenta Sencor

Kluczowe parametry Sencor SAC MT7011C

Chłodzenie

TAK

Ogrzewanie

NIE

Osuszanie

TAK

Wentylacja

TAK

Sencor SAC MT7011C to klimatyzator typu 3w1 o dość podstawowych parametrach. Moc chłodnicza sprzętu wynosi jedynie 2,05 kW. Do pomieszczeń około 15-20 m² to wystarczający wynik, ale przy większych powierzchniach może być problem.
 
Na szczęście klimatyzator ratuje się pozwoli szybko schłodzić pomieszczenia. Niska moc chłodnicza przekłada się na niewielkie zużycie prądu. Jedyne 890W to jeden z najniższych wyników w klasie. Sencor SAC MT7011C reprezentuje klasę energetyczną A.

Na uwagę zasługuje również niski poziom głośności. Klimatyzator generuje 53 dB szumu, co nawet przy najwyższej prędkości nie powinno zakłócać codziennych czynności.
 
Niestety, niewielka moc i kompaktowe wymiary przekładają się również na niewielką wydajność osuszania. Klimatyzator Sencor odparuje tylko 0,6 l/h, czyli około 14,4 l/dobę.
 
Parametry
Sencor SAC MT7011C
Sugerowana powierzchnia
19 m²
Moc chłodnicza
2,05 kW
Moc grzewcza
brak
Przepływ powietrza
350 m³/h
Poziom dB
53 dB

Sprawdź ofertę Sencor SAC MT7011C na Ceneo

Ceneo

Szczegóły techniczne klimatyzatora Sencor SAC MT7011C

Klimatyzator przenośny Sencor posiada podstawowy zakres funkcji. Do najważniejszych z nich należy tryb swing, a więc automatyczna regulacja żaluzji oscylacyjnych. Jest też my m.in. tryb swing – czyli automatyczną regulację żaluzji oscylacyjnych, co pozwala na dokładniejsze chłodzenie pomieszczeń.

Jest też praktycznie zaprojektowany 24-godzinny timer, który pozwala na ustawienie włączenia wyłączenia sprzętu w 30-minutowych interwałach (w zakresie od 0,5 do 10 godzin), a następnie godzinnych (10-24 godziny).

Sterowanie sprzętem odbywa się za pomocą panelu sterowania na górze urządzenia lub pilota. Znajdziemy w nich wszystkie najważniejsze funkcje, jak przełączanie trybu pracy, włączenie lub wyłączenie trybu swing, timer, funkcja sleep oraz ustawienie temperatury.

Tę ostatnią możemy ustawić w zakresie od 18 do 32 st. C.

Klimatyzator przenośny Sencor posiada kilka z najczęściej występujących funkcji. Jeśli chcesz wiedzieć, na jakie parametry warto zwrócić jeszcze uwagę, odwiedź nasz artykuł: „Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Funkcja SWING
Tak
Pilot LCD
Tak
Panel sterowania LCD
Tak
Czynnik chłodniczy
R410A
Wbudowany panel na skropliny
Tak
Liczba prędkości wentylatora
3
Wi-fi
Nie

3 prędkości nawiewu (niska, średnia i wysoka) pozwolą dostosować intensywność chłodzenia do aktualnych preferencji. Tryb automatyczny to wygodne rozwiązanie, które zrobi to za nas

Do chłodzenia pomieszczeń urządzenie wykorzystuje tradycyjny czynnik chłodzący – bezfreonowy R410A, zastępowany obecnie przez nowszy R290.

W zestawie z urządzeniem znajdziemy m.in. pilot do zdalnego sterowania, elastyczny przewód wylotowy, adapter okienny, przyssawkę do zabezpieczenia okna oraz wężyk do spuszczania kondensatu.

Podsumowanie - Czy warto kupić Sencor SAC MT7011C?

Klimatyzator Sencor SAC MT7011C to budżetowa propozycja klimatyzatora przenośnego typu 3w1.  Urządzenie posiada bardzo niewielką moc, zaledwie 2,05 kW. W praktyce pozwala schłodzić niespełna 20 m² powierzchni. Nieco lepiej wygląda przepływ powietrza – 350 m³/h to dobry wynik, pozwalający konkurować z droższymi sprzętami. Na plus także bardzo wygodnie zaprogramowany timer, który ułatwia dopasowanie sprzętu do potrzeb. 

Nie jesteś pewien który klimatyzator wybrać? Sprawdź naszego bloga.

TOP 3 🏆 Ranking klimatyzatorów przenośnych

Spodobała Ci się recenzja? Oceń Nas 🙂

Średni wynik 5 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tej recencji. Bądź pierwszy!

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Udostępnij!

Przykro nam, że nie spodobał Ci się nasz artykuł

Chcemy go poprawić

Powiedz nam, co powinniśmy zmienić?

Sencor SAC MT7011C

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przewiń na górę