5
(2)

Fersk Lite – klimatyzator z filtrem HEPA w atrakcyjnej cenie

CENA: 1599 zł

 Fersk Lite to kolejny klimatyzator przenośny od producenta lidera naszego rankingu –Fersk Vind 2 WIFI HEPA. Od poprzedniej propozycji tej marki nowy model różni się m.in. niższą mocą chłodniczą, która wynosi 2,6 kW. Urządzenie bardzo dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 26 m². W efektywnym chłodzeniu pomoże wysoki przepływ powietrza – 360 m³/h. 

Klimatyzator Fersk Lite poza chłodzeniem może pracować jako osuszacz i wentylator. Co więcej w każdym trybie oczyszcza powietrze, ponieważ ma filtr HEPA. Znakomity komfort obsługi zapewniają natomiast Wi-Fi i automatyzacja. Zalety te idą w parze z bardzo przystępną ceną.

Chociaż klimatyzator Fersk Lite nie wyróżnia się tak wysoką mocą chłodniczą jak chociażby Fersk Vind 2 WIFI HEPA, to jego parametry czynią go w pełni wystarczającym do małego albo średniego pokoju.

W bardzo przystępnej cenie dostajemy tutaj solidny klimatyzator z wi-fi który chroni przed alergenami i groźnymi pyłami zawieszonymi. Co więcej, nie musimy dokupywać uszczelki okiennej, ponieważ znajduje się ona już w zestawie.

Podsumowując, Fersk Lite to ciekawa i bardzo opłacalna propozycja do mniejszych pomieszczeń. 

ranking klimatyzatorów

MIEJSCE 7

W RANKINGU
KLIMATYZATORÓW PRZENOŚNYCH

CENA:

1599 zł

Sprawdź ofertę u autoryzowanego dostawcy 

Homespot

ZALETY

WADY

Pierwsze wrażenia – design

Fersk Lite to klimatyzator o perłowobiałej obudowie, która będzie pasowała do różnych aranżacji. Uwagę przyciągają stylowe, opływowe kształty urządzenia, zgodne z panującymi obecnie trendami. 

W górnej części klimatyzatora znajduje się panel sterowania z wyświetlaczem. 

Nie zabrakło również kółek transportowych, które w razie potrzeby pozwalają łatwo przestawić urządzenie w inne miejsce.

Klimatyzator przenośny Fersk Lite ma niewielkie (jak na tego typu urządzenie) wymiary:

Wysokość: 72 cm 
Szerokość: 36 cm 
Głębokość: 43 cm

Kluczowe parametry Fersk Lite

Chłodzenie

TAK

Ogrzewanie

Nie

Osuszanie

TAK

Wentylacja

TAK

Oczyszczanie

TAK

Fersk Lite to klimatyzator o dobrych parametrach chłodniczych. Moc 2,6 kW oraz przepływ powietrza sięgający 360 m³/h pozwalają na szybkie chłodzenie małych i średnich pomieszczeń.

Ponadto urządzenie oferuje trzy inne funkcje. Pierwsza z nich to osuszanie powietrza – w ciągu doby z powietrza usunąć można do 19 litrów wody

Kolejna funkcja to wentylator, czyli wprowadzanie powietrza w ruch. 

Oprócz tego Fersk Lite oczyszcza powietrze z alergenów, pyłów zawieszonych oraz bakterii i wirusów. W urządzeniu znalazł się bowiem filtr HEPA klasy H13, czyli ten sam, który stanowi podstawę większości dostępnych na rynku oczyszczaczy powietrza.

W trybie chłodzenia można skorzystać z trybu automatycznego, w którym klimatyzator sam utrzymuje wyznaczoną temperaturę. Zakres temperatur możliwych do ustawienia wynosi od 16 do 30 st. CPoza trybem automatycznym dostępne są 3 prędkości nawiewu

Sterowanie jest możliwe poprzez panel dotykowy, pilotem oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Parametry
Fersk Lite
Sugerowana powierzchnia
26 m²
Moc chłodnicza
2,6 kW
Moc grzewcza
brak kW
Przepływ powietrza
360 m³/h
Poziom dB
dB
Klimatyzator przenośny Fersk Lite pobiera maksymalnie 960 W prądu, co na tle tego typu urządzeń stanowi dobry wynik. Potwierdzeniem niskiego zużycia energii jest klasa energetyczna A. 

Sprawdź ofertę u autoryzowanego dostawcy 

Homespot

Szczegóły techniczne klimatyzatora Fersk Lite

Funkcjonalna aplikacja mobilna pozwala m.in. na automatyzację, czyli wprowadzenie reguł określających czas i sposób pracy urządzenia. Dzięki temu można perfekcyjnie dostosować działanie klimatyzatora Fersk Lite do własnego stylu życia.

Można np. ustawić rozpoczęcie chłodzenia pół godziny przed planowanym powrotem, aby od wejścia do domu cieszyć się przyjemnym chłodem lub ustalić minimalną temperaturę, przy której ma rozpoczynać się chłodzenie.

Aktualna temperatura powietrza prezentowana jest w aplikacji, a także na wyświetlaczu panela sterowania oraz na pilocie.

Kolejną zaletę stanowi funkcja swing, czyli ruchome lamelki nawiewu, które zapewniają wydmuchiwanie schłodzonego powietrza pod zmiennym kątem.

W urządzeniu nie zabrakło również timera, który pozwala szybko ustawić automatyczne rozpoczęcie albo zakończenie pracy po upływie określonej liczby godzin.

 

Funkcja SWING
TAK
Pilot LCD
Tak
Panel sterowania
Tak
Czynnik chłodniczy
R290
Wbudowany panel na skropliny
Tak
Liczba prędkości wentylatora
3
Wi-fi
TAK

W klimatyzatorze Fersk Lite producent zastosował nowoczesny, ekologiczny czynnik chłodzący w postaci czystego propanu, występującego pod nazwą R290. Jego zaletą jest to, że pozwala obniżyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery.

Warto też zaznaczyć, że do klimatyzatora dołączona jest bezpłatne uszczelka okienna, którą zwykle trzeba dokupić oddzielnie. Pozwala ona szybko i prawidłowo zamontować rurę odprowadzającą na zewnątrz gorące powietrze.

Wszystkie istotne parametry klimatyzatorów przenośnych, które warto uwzględnić podczas wyboru urządzenia, zaprezentowaliśmy w artykule: „Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Podsumowanie – Czy warto kupić Fersk Lite?

Chociaż klimatyzator Fersk Lite nie wyróżnia się tak wysoką mocą chłodniczą jak chociażby Fersk Vind 2 WIFI HEPA, to jego parametry czynią go w pełni wystarczającym do małego albo średniego pokoju.

W bardzo przystępnej cenie dostajemy tutaj solidny klimatyzator z Wi-Fi który chroni przed alergenami i groźnymi pyłami zawieszonymi. Co więcej, nie musimy dokupywać uszczelki okiennej, ponieważ znajduje się ona już w zestawie.

Podsumowując, Fersk Lite to ciekawa i bardzo opłacalna propozycja do pomieszczeń o powierzchni do 26 m².

Nie jesteś pewien który klimatyzator wybrać? Sprawdź naszego bloga.

TOP 3 - Ranking klimatyzatorów przenośnych

Spodobała Ci się recenzja? Oceń Nas 🙂

Średni wynik 5 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nikt nie ocenił tej recencji. Bądź pierwszy!

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Udostępnij!

Przykro nam, że nie spodobał Ci się nasz artykuł

Chcemy go poprawić

Powiedz nam, co powinniśmy zmienić?

Fersk Lite
Summary
product image
Author Rating
1star1star1star1star1star
Aggregate Rating
5 based on 1 votes
Brand Name
Fersk
Nazwa Produktu
Lite

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przewiń na górę