Clatronic CL 3750

4.5
(2)

Clatronic CL 3750 - niemiecka jakość w niezłej cenie

Clatronic CL 3750 to jedna z propozycji niemieckiego koncernu Clatronic. Firma obecna w Polsce od 1991 roku (najpierw w Warszawie, następnie w Opolu) jest dobrze znana na naszym rynku. CL 3750 to całkiem wydajny klimatyzator przenośny typu 3w1. Na uwagę zasługuje przede wszystkim dobra wydajność chłodzenia (moc chłodnicza na poziomie 3,5 kW oraz bardzo duży przepływ powietrza – 450 m3/h. Urządzenie dostępne jest obecnie w niezłej cenie 1799 zł. Minusem może być głośna praca sprzętu – 65 dB to wartość, którą odczuje większość użytkowników. Ostatecznie klimatyzator zajął 9 miejsce w naszym rankingu.

8/10

MIEJSCE 9

W RANKINGU
KLIMATYZATORÓW PRZENOŚNYCH

CENA:

1899 zł

ZALETY

WADY

Pierwsze wrażenia - design

Clatronic CL 3750 to klimatyzator przenośny monoblok. Urządzenie posiada przyjemny dla oka, ładny design

Zaokrąglona bryła nadaje smukły charakter. Na uwagę zasługuje dobre spasowanie materiałów i umiejętne połączenie kolorów. Biała obudowa oraz srebrny panel sterowania wprowadzają wprowadzają pewien sznyt i elegancję.

Klimatyzator Clatronic należy do stosunkowo dużych urządzeń. Wymiary urządzenia wygląda następująco:

Wysokość: 75,2 cm 
Szerokość: 47 cm 
Głębokość: 38,2 cm

Sprzęt waży 31 kg. Jego transport ułatwiają kółka jezdne. Rozwiązanie to przydaje się w momencie, gdy np. planujemy korzystać z klimatyzatora przenośnego tylko przez pewien okres w roku.

Materialy producenta Clatronic CL3750

Kluczowe parametry - Clatronic CL 3750

Chłodzenie

TAK

Ogrzewanie

NIE

Osuszanie

TAK

Wentylacja

TAK

Klimatyzator przenośny Clatronic CL 3750 to wydajne urządzenie typu 3w1, wyróżniającą się imponującą mocą chłodniczą – 3,52 kW. Pozwala to schłodzić powierzchnię nawet do 43 m2 (zakładając niewielkie zyski ciepła).

Pomocny w tym okaże się też duży przepływ powietrza – 450 m3/h. Taki wynik jest rzadko spotykany nawet w wyższej klasy urządzeniach. Dzięki temu szybko uporamy się z męczącym upałem. Cl 3750 pozwala ustawić docelową temperaturę w zakresie 16-31 st. C.

Niestety w klimatyzatorze Clatronic zabrakło funkcji ogrzewania, dzięki której sprzet moglibyśmy stosować z powodzeniem również zimą. Rozwiązanie to idealnie sprawdza, gdy temperatury za oknem spadną poniżej 10 st. C. Dzięki odwróconemu obiegowi powietrza, skraplacz i parownik zamieniają się wówczas rolami.

Ważne parametry klimatyzatorów przenośnych, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem opisaliśmy w artykule: „Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Parametry
Clatronic CL 3750
Sugerowana powierzchnia
43 m2
Moc chłodnicza
3,52 kW
Moc grzewcza
brak
Przepływ powietrza
450 m3/h
Poziom dB
65 dB

Kolejnym minusem modelu CL3750 może być poziom decybeli emitowany przez urządzenie. 65 dB przy najwyższych obrotach to szum, który może być odczuwalny dla większości użytkowników.

Spora moc chłodnicza klimatyzatora Clatronic wiąże się też ze wzrostem zużycia prądu. W opisywanym modelu wynosi ono 1,345 kW. Sprzęt kwalifikuje się więc do wysokiej klasy energetycznej A. Współczynnik efektywności EER wynosi zaś 2,6 W.
 

Sprawdź ofertę Clatronic CL 3750 na Ceneo

Ceneo

Szczegóły techniczne klimatyzatora Clatronic CL 3750

Klimatyzator przenośny Clatronic CL 3750 odznacza się wygodą i łatwością obsługi. Klimatyzator wyróżnia się na tle konkurencji możliwością sterowanie głosowego.
 
Wystarczy połączyć urządzenie z domową siecią bezprzewodową lub internet w podróży, a następnie uruchomić Asystenta Google lub Amazon Alexa, aby sterować klimatyzatorem za pomocą głosu.
 
Wspomniana funkcja sterowania głosowego i aplikacja mobilna to tylko jeden ze sposobów zarządzania urządzeniem. Pracę klimatyzatora możemy regulować także za pomocą pilota z wyświetlaczem LCD i panelu sterowania w górnej części obudowy.
 
Funkcja SWING
Tak
Pilot LCD
Tak
Panel sterowania LCD
Tak
Czynnik chłodniczy
R290
Wbudowany panel na skropliny
Tak
Liczba prędkości wentylatora
3
Wi-fi
Tak
Oprócz tego w urządzeniu znajdziemy również funkcję swing, rozprowadzającą chłodne powietrze równomiernie po pomieszczeniu. Żaluzje oscylacyjne mogą być regulowane zarówno w płaszczyźnie góra-dół, jak i prawo-lewo.
 
24-godzinny programator zegarowy pozwala ustawić czas zakończenia pracy. Opcja ta przydaje się np., gdy wychodzimy do pracy i chcemy ustawić koniec chłodzenia pomieszczenia na wybraną godzinę.
 
Użytkownik może również wybrać jedną z 3 prędkości nawiewu. Czynnikiem chłodzącym w przypadku Clatronica CL 3750 jest ekologiczny R290 (czysty propan). Rozwiązanie to, stosowane w coraz większej liczbie klimatyzatorów przenośnych pozwala zmniejszyć emisję CO2.

Podsumowanie - Czy warto kupić Clatronic CL 3750?

Klimatyzator przenośny niemieckiego producenta cechuje się niezłym stosunkiem ceny do możliwości. Zarówno w kwestii parametrów chłodniczych, jak i funkcjonalności Clatronic CL3750 wypada bardzo dobrze. Minusem może być brak funkcji grzewczej, którą można spotkać w innych urządzeniach z tej półki cenowej (np. Fersk Vind czy Rotenso Zico). Ogromnym plusem jest natomiast moduł wi-fi, który umożliwia sterowanie głosowe oraz pozwala zarządzać urządzeniem z poziomu telefonu.  

Nie jesteś pewien który klimatyzator wybrać? Sprawdź naszego bloga.

TOP 3 🏆 Ranking klimatyzatorów przenośnych

Spodobała Ci się recenzja? Oceń Nas 🙂

Średni wynik 4.5 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nikt nie ocenił tej recencji. Bądź pierwszy!

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Udostępnij!

Przykro nam, że nie spodobał Ci się nasz artykuł

Chcemy go poprawić

Powiedz nam, co powinniśmy zmienić?

Clatronic CL 3750

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przewiń na górę