...

Warmtec KP53W

4.5
(2)

Warmtec KP53W - niepozorny klimatyzator o niespotykanej mocy

Warmtec to jeden z bardziej uznanych producentów klimatyzatorów. Firma ma w swej ofercie kilka urządzeń przenośnych. Prezentowany tu klimatyzator przenośny Warmtec KP53W Morso to topowy sprzęt o największej mocy chłodniczej, sięgającej aż 5,3 kW. Równie imponujący jest przepływ powietrza – aż 480 m3/h.

Dodatkowo, sprzęt ten możemy zamontować na dwa sposoby – wewnątrz lub na zewnątrz mieszkania (np. na tarasie czy balkonie). Wszystko dzięki specjalnemu panelowi sterowania Controlbox. Minusem niestety jest wysoka cena urządzenia, bowiem KP53W Morso kosztuje około 3100 zł. Dlatego też klimatyzator ten finalnie zajmuje 4 miejsce w naszym rankingu.

8/10

MIEJSCE 4

W RANKINGU
KLIMATYZATORÓW PRZENOŚNYCH

CENA:

3099 zł

ZALETY

WADY

Pierwsze wrażenia - design

Warmtec KP53W Morso to klimatyzator przenośny monoblok. Urządzenie do pięknych nie należy, a design zdaje się być lekko przestarzały.

Nie walory estetyczne są jednak istotą tego typu sprzętu. Model ten wykończony jest w bieli z odrobiną szarych elementów. Ważniejsze są jednak wymiary urządzenia, które prezentują się następująco:

Wysokość: 78 cm 
Szerokość: 32 cm 
Głębokość: 57 cm

Niepozorny z wyglądu, klimatyzator przenośny Warmtec jest w praktyce bardzo ciężki. Sprzęt waży aż 39 kg. Jego transport ułatwiają na szczęście kółka jezdne. Rozwiązanie to przydaje się w momencie, gdy np. planujemy korzystać z klimatyzatora w różnych pomieszczeniach, lub ustawiając go raz w środku, raz na zewnątrz mieszkania (wspomniany panel Controlbox)

Klimatyzator przenośny Warmtec KP53W Morso Controlbox

Materiały producenta Warmtec KP53W Morso

Kluczowe parametry - Warmtec KP53W Morso

Chłodzenie

TAK

Ogrzewanie

TAK

Osuszanie

TAK

Wentylacja

TAK

Klimatyzator przenośny Warmtec KP53W Morso to wydajne urządzenie typu 4w1. Sprzęt wyróżnia się olbrzymią wręcz mocą chłodniczą – aż 5,3 kW oraz imponującą mocą grzewczą – 3,8 kW.

Wrażenie robi również przepływ powietrza – aż 480 m3/h. Wyniku takiego próżno szukać w innych klimatyzatorach mobilnych. Tak duży przepływ sprawia, że powinniśmy błyskawicznie uporać się z dokuczliwym upałem. Warto wspomnieć, iż Warmtec KP53W pozwala regulować temperaturę w zakresie 16-31 st. C.

Dzięki funkcji ogrzewania, możemy cieszyć się ciepłym powietrzem np. w trakcie okresów przejściowych, gdy na panuje chłód, a kaloryfery pozostają zimne.

Ważną funkcją klimatyzatora Warmtec jest też osuszanie powietrza. Sporo wydajność osuszania, bo aż 2l/h, czyli 48 litrów na dobę sprawia, że Warmtec może konkurować z niektórymi dedykowanymi osuszaczami.

Wszystkie ważne parametry klimatyzatorów przenośnych, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem opisaliśmy w artykule: „Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

 

Parametry
Warmtec KP53W Morso
Sugerowana powierzchnia
60 m2
Moc chłodnicza
5,3 kW
Moc grzewcza
3,8 KP53W
Przepływ powietrza
480 m3/h
Poziom dB
65 dB

Oprócz wyżej wymienionych plusów, pojawiają się niestety pewne minusy. Ogromna moc nawiewu wiąże się nieodzownie z hałasem. Szum generowany przez klimatyzator Warmtec ma wartość aż 65 dB.

Spore jest również zużycie prądu. KP53W Morso w trybie chłodzenia pobiera aż 2 kW prądu, w trybie ogrzewania zaś 1,7 kW. I choć wydajność chłodnicza czy grzewcza wypada tu nieźle, są to wciąż odczuwalne wartości.
 

Sprawdź ofertę Warmtec KP53W Morso na Ceneo

Ceneo

Szczegóły techniczne klimatyzatora Warmtec KP53W Morso

Warmtec KP53W wykorzystuje panel sterujący ControlBox. Rozwiązanie to znane jest chociażby z mniejszego modelu – KP40W.
 
Umożliwia ono podłączenie klimatyzatora wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku (np. na tarasie czy balkonie). Wystarczy założyć panel sterujący ControlBox na koniec rury wyprowadzającej chłodne powietrze do pomieszczenia.
 
Dzięki temu sprytnemu zabiegowi zwiększymy nieco wydajność chłodzenia oraz uchronimy się przed szumem.
 

24-godzinny timer pozwala dokładnie zaplanować początek, jak i koniec pracy sprzętu. Niestety liczba funkcji jest w tym modelu dość ograniczona. Brak jest m.in. funkcji swing.

 
Funkcja SWING
NIE
Pilot LCD
Tak
Panel sterowania LCD
Tak
Czynnik chłodniczy
R290
Wbudowany panel na skropliny
Tak
Liczba prędkości wentylatora
3
Wi-fi
Opcjonalnie
Dostępna jest za to wersja z WiFi. Modele z WiFi nie mają panelu sterującego Controlbox.
 
Użytkownik może również wybrać jedną z 3 prędkości nawiewu, dopasowując moc chłodzenia lub ogrzewania do swoich potrzeb.
 
Ostatnim istotnym elementem jest czynnik chłodzący. Warmtec dołączył do grupy producentów oferujących ekologiczny R290 (czysty propan).

Podsumowanie - Czy warto kupić Warmtec KP53W Morso

Klimatyzator przenośny Warmtec KP53W Morso to topowy model pod względem parametrów, nie tylko w ofercie firmy Warmtec, ale w ogóle wśród klimatyzatorów przenośnych.

Urządzenie definitywnie dedykowane jest do dużych powierzchni. Jego dużym plusem jest również możliwość ustawienia sprzętu wewnątrz, jak i na zewnątrz mieszkania. Cena wynosząca ponad 3 tysiące złotych może być jednak dla wielu odstraszająca, zwłaszcza jeśli mamy dość standardowe potrzeby. 

Nie jesteś pewien który klimatyzator wybrać? Sprawdź naszego bloga.

TOP 3 🏆 Ranking klimatyzatorów przenośnych

Spodobała Ci się recenzja? Oceń Nas 🙂

Średni wynik 4.5 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nikt nie ocenił tej recencji. Bądź pierwszy!

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Udostępnij!

Przykro nam, że nie spodobał Ci się nasz artykuł

Chcemy go poprawić

Powiedz nam, co powinniśmy zmienić?

Warmtec KP53W

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przewiń na górę
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.