Eberg Qubo Q40HD

5
(1)

Eberg Qubo Q40HD - mocny konkurent na rynku kllimatyzatorów 4w1.

CENA: 1999 zł

Marka Eberg kojarzona jest głównie z niedrogimi klimatyzatorami przenośnymi, których moc również nie jest imponująca. Inaczej jest jednak w przypadku Qubo H40HD, który wyróżnia się imponującą mocą chłodniczą oraz grzewczą (4 kW w obydwu trybach). Na uwagę zasługuje też duży przepływ powietrza, wynoszący aż 450 m³/h.
 
Niektórym użytkownikom może przeszkadzać brak WiFi oraz duży pobór prądu (adekwatny do dużej mocy).
 
Obecnie Eberga nabyć można w cenie do ok. 2 tysięcy złotych, co jest całkiem atrakcyjną propozycją.

ZALETY

WADY

Pierwsze wrażenia - design

Eberg Qubo Q40HD wygląda praktycznie identycznie jak bliźniaczy model Warmtec Morso KP40. Urządzenie ma też takie same wymiary oraz masę. Qubo Q40HD mierzy  30 x 53,2 x 73,5 cm i waży 30,5 kg.

Klimatyzator przenośny Eberg Qubo Q40HD panel sterowania

Kluczowe parametry Eberg Qubo Q40HD

Chłodzenie

TAK

Ogrzewanie

TAK

Osuszanie

TAK

Wentylacja

TAK

Eberg Qubo Q40HD to urządzenie o dużej mocy chłodniczej oraz grzewczej (4 kW dla jednego i drugiego trybu). W praktyce przekłada się to aż na 49 m² powierzchni. 

Przepływ powietrza jest równie imponujący i wynosi 450 m³/h, dzięki temu Eberg bardzo szybko powinien poradzić sobie ze schłodzeniem powierzchni.

Oprócz trybów chłodzenia i ogrzewania, warto zwrócić uwagę również na wentylację i osuszanie. Eberg Qubo Q40HD jest jednym z najwydajniejszych osuszaczy wśród klimatyzatorów, usuwając aż 50-70 litrów wody w ciągu doby.

Klimatyzator przenośny Eberg należy do klasy energetycznej A, zużywając ok. 1,7 kW i 1,5 kW energii elektrycznej w trybach chłodzenia i ogrzewania.

 

Parametry
Eberg Qubo Q40HD
Sugerowana powierzchnia
49 m²
Moc chłodnicza
4 kW
Moc grzewcza
4 kW
Przepływ powietrza
450 m³/h
Poziom dB
do 65 dB

Ostatni aspekt, na jaki warto zwrócić uwagę to głośność. 65 dB szumu będzie niestety odczuwalne na co dzień, choć zważywszy na dużą moc sprzętu, można to zaakceptować.

Sprawdź ofertę Eberg Qubo Q40HD na Ceneo

Ceneo

Szczegóły techniczne Eberg Qubo Q40HD

Pomimo dużej mocy i przepływu powietrza, Eberg Qubo Q40HD nie jest w pełni urządzeniem wielofunkcyjnym. Brakuje bowiem możliwości sterowania mobilnego, które jest standardem w coraz większej liczbie klimatyzatorów przenośnych.

Jest to o tyle dziwne, gdyż w mniejszych modelach moduł WiFi jest w standardzie. Qubo Q40HD sterować możemy na 2 sposoby: za pomocą pilota lub elektronicznego panelu sterowania LED na górnej obudowie.

Na szczęście nie zabrakło innych ważnych udogodnień, jak chociażby funkcji swing, ułatwiającej rozprowadzanie powietrza.

Jest też timer oraz tryb nocny. Użytkownicy mogą również regulować prędkość nawiewu, wybierając spośród 3 poziomów. Regulacja temperatury odbywa się w zakresie 16-31°C.

Ciekawym rozwiązaniem jest też funkcja Spot Cooler – a więc tryb intensywnego chłodzenia miejscowego, co umożliwiają szerokie łopatki wentylatora oraz spory przepływ powietrza. Funkcja ta może przydać się np. przy schładzaniu sprzętu elektronicznego, serwerowni czy szaf sterowniczych.

Funkcja SWING
TAK
Pilot LCD
tak
Panel sterowania LCD
Tak
Czynnik chłodniczy
R290
Wbudowany panel na skropliny
Tak
Liczba prędkości wentylatora
3
Wi-fi
NIE

Więcej istotnych parametrów, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem opisaliśmy w artykule: „Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Podsumowanie - Czy warto kupić Eberg Qubo Q40HD?

Jeżeli szukamy wydajnego klimatyzatora mobilnego, który szybko schodzi duże pomieszczenia (nawet do 49 m²), zdecydowanie tak. Należy jednak mieć świadomość potencjalnych wad sprzętu.

Po pierwsze, z racji posiadanej mocy, urządzenie będzie pobierało też dużo prądu. Po drugie, osoby lubiące zarządzać sprzętem z poziomu telefonu czy tabletu, również będą zawiedzione. Dlatego też przed ostatecznym zakupem, warto zobaczyć, co do zaoferowania mają konkurenci.

W tym celu sprawdź ranking klimatyzatorów przenośnych >>

Nie jesteś pewien który klimatyzator wybrać? Sprawdź naszego bloga.

TOP 3 🏆 Ranking klimatyzatorów przenośnych

Spodobała Ci się recenzja? Oceń Nas 🙂

Średni wynik 5 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tej recencji. Bądź pierwszy!

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Udostępnij!

Przykro nam, że nie spodobał Ci się nasz artykuł

Chcemy go poprawić

Powiedz nam, co powinniśmy zmienić?

Eberg Qubo Q40HD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przewiń na górę