...

Electrolux EXP34U338HW

5
(1)

Electrolux EXP34U338HW, czyli całoroczny klimatyzator przenośny typu 4w1 - godny uwagi?

Klimatyzator przenośny Electrolux EXP34U338HW to brat bliźniak opisywanego też u nas modelu EXP34U338CW. Urządzenia nie różnią się praktycznie niczym, poza oferowanym trybem ogrzewania dostępnym w serii HW.

Recenzowany tu model posiada wszystkie najważniejsze cechy wielofunkcyjnego klimatyzatora przenośnego 4w1, będąc świetnie wyważoną propozycją ze średniej półki. Moc chłodnicza urządzenia to 3,4 kW, a więc wystarczająco, aby ochłodzić powierzchnię nawet 41 m2. Nieco gorzej, choć wciąż nieźle wypada moc grzewcza – 2,7 kW.

Przyzwoity jest również przepływ powietrza386 m3/h. Minusem będzie brak WiFi, które powoli staje się standardem. Dodatkowo rozsądna cena (ok. 2500 zł) sprawia, że Electrolux EXP34U338HW zasłużył na ocenę 9/10, lądując na 4 miejscu w naszym rankingu.

Oceny-Klimatyzatorów-Przenośnych-9-10/10

MIEJSCE 4

W RANKINGU
KLIMATYZATORÓW PRZENOŚNYCH

CENA:

2499 zł

ZALETY

WADY

Pierwsze wrażenia - design

Model EXP34U338CW wyróżnia się klasycznym, eleganckim designem.

Lśniąca, biała obudowa, obłe, zaokrąglone narożniki oraz błyszczący czarny panel sterowania nadają nowoczesny charakter.

Znajdziemy na nim wszystkie najczęściej używane funkcje, jak timer, ustawienie prędkości czy trybu pracy. Oczywiście są one również dostępne z poziomu pilota do zdalnego sterowania, dołączanego do zestawu.

Minusem opisywanego modelu jest jego spora waga. 34 kg to dość dużo jak na klimatyzator przenośny. Na szczęście kółka transportowe ułatwiają przemieszczanie sprzętu.

Wymiary klimatyzatora przenośnego Electrolux prezentują się następująco:

Wysokość: 71 cm 
Szerokość: 47,6 cm 
Głębokość: 38,5 cm

Klimatyzator Electrolux EXP34U338HW strona producenta

Strona producenta Electrolux

Kluczowe parametry Electrolux EXP34U338HW

Chłodzenie

TAK

Ogrzewanie

TAK

Osuszanie

TAK

Wentylacja

TAK

Electrolux EXP34U338HW zaprojektowany został z myślą o standardowych, jak i większych pomieszczeniach, o czym świadczy duża wydajność – 3,4 kW mocy chłodniczej. Również przepływ powietrza – 386 m3/h pozwala sądzić, że sprzęt szybko poradzi sobie nawet z większymi powierzchniami.

Nieco niższa jest natomiast moc grzewcza klimatyzatora. 2,7 kW to wynik niezły, choć nieco niższy od urządzenia Fersk Vind.

Jako urządzenie 4w1, Electrolux EXP34U338CW posiada również tryb wentylacji, w którym wymusza dokładną wymianę powietrza w pomieszczeniu oraz osuszania, gdzie w łatwy sposób odparujemy nadmiar wody z pokoju.

Klimatyzator przenośny Electrolux należy do klasy energetycznej A/A. Zużycie prądu w trybie chłodzenia to 1,3 kW, w trybie ogrzewania zaś 1 kW.

Parametry
Electrolux EXP34U338HW
Sugerowana powierzchnia
41 m²
Moc chłodnicza
3,4 kW
Moc grzewcza
2,7 kW
Przepływ powietrza
386 m³/h
Poziom dB
do 64 dB
Minusem Electroluxa będzie dość spory hałas urządzenia – 64 dB osiągane w trakcie najbardziej intensywnej pracy może przeszkadzać w codziennych obowiązkach. Na szczęście pozostałe tryby są znacznie cichsze. Jest też tryb nocny, który idealnie sprawdza się w trakcie pracy czy wypoczynku.
 
Zakres temperatur w trybie chłodzenia to 16-32 st. C. Niestety nie udało nam się dotrzeć do analogicznych informacji o trybie ogrzewania.

Sprawdź ofertę Electrolux EXP34U338HW na Ceneo

Ceneo

Szczegóły techniczne klimatyzatora Electrolux EXP34U338HW

Electrolux EXP34U338HW posiada wszystkie standardowe funkcji klimatyzatora przenośnego. Znajdziemy tu więc np. 24-godzinny timer, pilot do zdalnego sterowania czy funkcję swing.

Szczególnie przydatna zdaje się być ostatnia funkcja. Znana chociażby z popularnych wiatraków domowych, ułatwia równomierne rozprowadzenie powietrza.

Niestety nie znajdziemy tu WiFi, aplikacji mobilnej czy sterowania głosowego.

Plusem za to są 3 prędkości manualne wentylatora (niska, średnia i wysoka). Oczywiście dostępny jest również tryb automatyczny, w którym na podstawie ustawionej temperatury docelowej, urządzenie samo dobierze najbardziej efektywny sposób chłodzenia.

Warto zwrócić uwagę również na czynnik chłodzący – R290 (czysty propan). Ekologiczny, umożliwia mniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Funkcja SWING
TAK
Pilot LCD
tak
Panel sterowania LCD
Tak
Czynnik chłodniczy
R290
Wbudowany panel na skropliny
Tak
Liczba prędkości wentylatora
3
Wi-fi
brak

Ważne parametry klimatyzatorów przenośnych, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem opisaliśmy w artykule: „Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Podsumowanie - Czy warto kupić Electrolux EXP34U338HW?

Naszym zdaniem zdecydowanie TAK. EXP34U338HW to jeden z lepszych klimatyzatorów 4w1, jaki pojawił się na rynku w ostatnich latach. Klimatyzatory Electrolux zawsze cechowały się bardzo dobrą relacją oferowanej jakości do ceny. Dodatkowo zdarza się, że urządzenia z serii EXP34U338 dostępne są w posezonowych wyprzedażach, co oczywiście zwiększa ich atrakcyjność.

Jeśli poszukujesz sprawdzonego urządzenia do salonu, sypialni czy biura u o powierzchni ok. 30-40 m² i nie przeszkadza Ci brak WiFi czy sterowania głosowego, Electrolux może być dobrym kandydatem. Jeśli jesteś osobą, która przykłada dużą wagę do wygody obsługi lub chcesz zobaczyć modele innych marek, sprawdź ranking klimatyzatorów przenośnych>>

Nie jesteś pewien który klimatyzator wybrać? Sprawdź naszego bloga.

TOP 3 🏆 Ranking klimatyzatorów przenośnych

Spodobała Ci się recenzja? Oceń Nas 🙂

Średni wynik 5 / 5. Ilość głosów: 1

Jeszcze nikt nie ocenił tej recencji. Bądź pierwszy!

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Udostępnij!

Przykro nam, że nie spodobał Ci się nasz artykuł

Chcemy go poprawić

Powiedz nam, co powinniśmy zmienić?

Electrolux EXP34U338HW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przewiń na górę
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.