Gorenje KAM26PDAH

4
(2)

Gorenje KAM26PDAH- sprawdzony klimatyzator przenośny prosto ze Słowenii

Słoweńskie Gorenje to znany producent urządzenia AGD. Model KAM26PDAH to obecny od dłuższego czasu klimatyzator przenośny typu monoblok. Urządzenie wyróżnia dobra jakość oraz przyzwoita relacja ceny do możliwości. Moc chłodnicza klimatyzatora Gorenje to 2,6 kW. Przepływ powietrza wynosi zaś 370 m3/h. Wyniki te pozwalają szybko ochłodzić powierzchnię ok. 25-30 m2 (do 32 m2). Minusem jest brak trybu ogrzewania, wi-fi oraz brak funkcji swing.  Plusem stosunkowo niska cena – niespełna 1500 zł. Dlatego też po zestawieniu zalet i wad sprzęt ten uzyskał w naszym rankingu ocenę 7/10, co plasuje klimatyzator na piątej pozycji w klasyfikacji.

Oceny-Klimatyzatorów-Przenośnych-7-10/10

MIEJSCE 5

W RANKINGU
KLIMATYZATORÓW PRZENOŚNYCH

CENA:

1611 zł

ZALETY

WADY

Pierwsze wrażenia - design

Gorenje KAM26PDAH to urządzenie o spokojnym, tradycyjnym designie. Obudowa zdominowana została przez szarości, których ciemniejszy odcień znajdziemy w górnej części i na panelu sterowania.

Łagodne, narożne zaokrąglenia czynią bryłę bardziej opływową, choć sprzęt nie należy do najlżejszych.

Waga klimatyzatora Gorenje to 30 kg. Dlatego też szczególnie przydatne wydają się kółka transportowe, które ułatwiają przemieszczanie.

Wymiary prezentują się następująco:

Wysokość: 69 cm 
Szerokość: 43 cm 
Głębokość: 32,5 cm

Strona producenta Gorenje

Kluczowe parametry Gorenje KAM26PDAH

Chłodzenie

TAK

Ogrzewanie

NIE

Osuszanie

TAK

Wentylacja

TAK

Klimatyzator przenośny Gorenje KAM26PDAH to urządzenie typu 3w1, który nie tylko chłodzi, ale rownież osusza i wentyluje pomieszczenie.

Dość niska cena urządzenie zdradza jednak niewielką moc drzemiącą w środku. 2,6 kW mocy chłodniczej to dość średni wynik w tej kategorii urządzeń, który pozwala na schłodzenie ok. 30 m².

Dużo lepiej wypada przepływ powietrza, który wpływa na szybkość chłodzenia. 370 m3/h robi wrażenie.

Warto wspomnieć również o wydajności osuszania. Ta wynosi 1l/h, czyli 24 l/dobę. Nie jest to oszałamiający wynik, jednak na te klasę sprzętu zupełnie wystarczający.

Klimatyzator Gorenje jest urządzeniem klasy energetycznej A, a jego maksymalne zużycie prądu wynosi 1010 W. Współczynniki EER dla opisywanego modelu wynosi 2,6.

Parametry
Gorenje KAM26PDAH
Sugerowana powierzchnia
32 m²
Moc chłodnicza
2,6 kW
Moc grzewcza
brak
Przepływ powietrza
370 m³/h
Poziom dB
do 64 dB
Niektórzy użytkownicy mogą odczuwać hałas towarzyszący pracy sprzętu. 64 dB to dość dużo. Jednak na szczęście producent wyposażył swój sprzęt również w tryb sleep, idealny gdy potrzebujemy się skupić lub odpocząć.
 
Zakres temperatur, jaki możemy ustawić w trybie chłodzenia to 17-30 st. C.

Sprawdź ofertę Gorenje KAM26PDAH na Ceneo

Ceneo

Szczegóły techniczne klimatyzatora Gorenje KAM26PDAH

Gorenje KAM26PDAH posiada dość podstawowy zestaw funkcji, ograniczony się jedynie do wyboru prędkości, trybu pracy oraz pilota umożliwiającego zdalne sterowanie.

Nie ma mowy o wi-fi czy sterowaniu głosowym. Niestety, nie znajdziemy też funkcji swing, która pomaga dokładnie rozprowadzić chłodne powietrze w pomieszczeniu. 

Klimatyzator Gorenje KAM26PDAH posiada za to wygodny tryb auto, w którym urządzenie samo dobierze tryb pracy (chłodzenie lub wentylacja) w zależności od aktualnej temperatury pomieszczenia i temperatury docelowej. Następnie będzie ono utrzymywać pożądane wartości.
 
W trybie nocnym zaś klimatyzator pracuje ciszej. Moc chłodzenia zwiększa się automatycznie, powiększając różnicę temperaturę o 1 st. C. Ustawienie to utrzymuje się przez kolejne 5 godzin, po czym klimatyzator automatycznie się wyłącza.
Funkcja SWING
NIE
Pilot LCD
tak
Panel sterowania LCD
Tak
Czynnik chłodniczy
R410A
Wbudowany panel na skropliny
Tak
Liczba prędkości wentylatora
3
Wi-fi
brak

Użytkownicy mogą wybrać spośród aż 4 prędkości nawiewu. Minusem jest czynnik chłodzący starszego typu (R410A), zastępowany coraz częściej przez nowszy R290.

Ważne parametry klimatyzatorów przenośnych, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem opisaliśmy w artykule: „Jaki klimatyzator przenośny wybrać?

Podsumowanie - Czy warto kupić Gorenje KAM26PDAH?

Klimatyzatory Gorenje to sprawdzone urządzenia o uznanej renomie i niewygórowanej cenie. Model KAM26PDAH dostępny jest obecnie za 1611 zł. Minusem jest dość niska moc chłodnicza – jedynie 2,6 kW.

Plusem wysoki przepływ powietrza – 370 m³/h i całkiem wydajny tryb osuszania. Urządzenie to jest dobrą propozycją dla niezbyt wymagających klientów, którzy nie potrzebują wi-fi czy sterowania głosem, preferując podstawowe funkcje w niezłej cenie. Klimatyzator Gorenje sprawdzi się na niewielkich powierzchniach, ok. 25-30 m². 

Nie jesteś pewien który klimatyzator wybrać? Sprawdź naszego bloga.

TOP 3 🏆 Ranking klimatyzatorów przenośnych

Spodobała Ci się recenzja? Oceń Nas 🙂

Średni wynik 4 / 5. Ilość głosów: 2

Jeszcze nikt nie ocenił tej recencji. Bądź pierwszy!

Spodobał Ci się nasz artykuł?

Udostępnij!

Przykro nam, że nie spodobał Ci się nasz artykuł

Chcemy go poprawić

Powiedz nam, co powinniśmy zmienić?

Gorenje KAM26PDAH
Opinia
Data
Produkt
Klimatyzator
Nasza Ocena
31star1star1stargraygray
Nazwa Produktu
Gorenje KAM26PDAH
Cena
PLN 1469
Dostępność
Available in Stock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Przewiń na górę